WIDEO|Zwycięstwo z Wartą!

Zwycięstwem 1-0 zakończył się pojedynek RKS Lechii z Wartą Sieradz w ramach 7 kolejki spotkań III ligi łódzko-mazowieckiej.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej czekali na dobry występ swojej drużyny po ostatniej przegranej w Łowiczu. Od początku spotkania gospodarze próbowali narzucić swoim rywalom z Sieradza swój styl gry. Lechia utrzymywała się dłużej przy piłce i starała się konstruować swoje akcję, jednak sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Warta umiejętnie się broniła i nie pozwoliła sobie w pierwszej połowie na stratę bramki. Na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

IMG_4667

Po przerwie znacznie ożywiła się gra obu zespołów. Dowodem tego była czerwona kartka w 50 minucie spotkania dla Jarosława Szyca zawodnika Warty, który został wyrzucony z boiska za uderzenie łokciem piłkarza Lechii. W konsekwencji przez 40 minut meczu drużyna prowadzona przez Piotra Kupkę musiała radzić sobie w dziesiątkę.

Sytuacje tę wykorzystali piłkarze Lechii, którzy niespełna 15minut po wykluczeniu objęli prowadzenie w tym spotkaniu. W polu karnym został sfaulowany nasz zawodnik a sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do futbolówki podszedł stały egzekutor rzutów karnych w Lechii Wiktor Żytek i umieścił piłkę w siatce rywali.

r

Przeciwnicy nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra dotyczącą faulu w polu karnym na zawodniku Lechii ale ich rozmowy z sędzią spotkania były bezskuteczne. Pomimo osłabienia przyjezdni dążyli do wyrównania jednak dobrze dysponowana linia defensywna rozbijała ataki rywala.

IMG_4746

Trzeba przyznać jednak, że na boisku nie była widoczna przewaga liczebna naszego zespołu i to Warta prezentowała się lepiej. Widać, że ciężko w ostatnich meczach stworzyć nam dogodne sytuację i gra Lechii nie zachwyca. Najważniejsze są jednak 3 punkty w tym spotkaniu i passa 4 zwycięstw przed własną publicznością a lekki spadek formy miejmy nadzieje, że szybko pokonamy.

Lechia: Grejber – Cyran (65′ Baraniak), Matuszczyk, Magdoń, Majchrowski – Matysiak, Żytek ż, Szymczak (75′ Maksymilian Rozwandowicz), Mirecki (77′ Kolasa) – Jardel, Jakub Rozwandowicz (90′ Cieślik)

Warta Sieradz: Adamek – Bartłoszewski, Krymarys, Nawrocki, Sosnowski ż – Szyc cz, Mitek (66′ Narożnik), Wałęski, Pluta (74′ Gulas), Różycki (66′ Jezierski) – Marcin Kobierski