Awans do III ligi coraz bliżej !!!

W dzisiejszym wyjazdowym meczu RKS Lechia pokonała (1:0) drużynę „Zjednoczenie Stryków”. Mecz był o tyle ciekawy, że gospodarze przegrali u siebie tylko jeden mecz w tym sezonie na 12 rozegranych spotkań. Pierwsza połowa w wykonaniu Lechii wyglądała tak jak 4 ostatnie mecze. Natomiast o drugiej połowie lepiej jak najszybciej zapomnieć. Po części można tłumaczyć naszych zawodników zmęczeniem po meczu z Woy-em gdzie zostawili dużo zdrowia, po części fatalnym boiskiem do gry. Murawa na pierwszy rzut oka ładna, ale gdy tylko chciało się zagrać po ziemi piłka robiła zawodnikom dużo problemów, sama się podbijała do tego często zmieniała kierunek lotu. Po za tym boisko o tyle specyficzne, że węższe i trochę krótsze, oraz chyba lekko krzywe. Ale to nie usprawiedliwia do końca naszych piłkarzy, po prostu druga połowa im nie wyszła, ale ważne że są trzy punkty, nawet takie mecze gdzie nie idzie trzeba umieć wygrać, a to już sztuka. To zwycięstwo jest o tyle cenne, że drużyna Zjednoczonych łatwo u siebie nie oddaje, jesteśmy dopiero drugim zespołem, któremu udało się wywieźć ze Strykowa komplet punktów.

[nggallery id=88]

Składy :

Zjednoczeni Stryków – Śniady – Błaszczyk, Sender, Czerpiński, Majewski, Król, Dyhdalewicz, Lenard, Bełdziński, Gajek, Negański

Lechia – Holewiński- Matysiak, Cyran, Dolot, Tonowicz, Pogorzała, Król, Szymczak, Kubiak, Stańdo, Lewandowski

Przebieg meczu :

4 min. pierwsza interwencja Holewińskiego po niezbyt groźnej wrzutce gospodarzy

12 min. rzut rożny dla Lechii. Szymczak za słabo dośrodkowuje

15 min. Lenard groźnie bije piłkę wzdłuż naszej bramki, jednak Negański mija się z nią

19 min. Kubiak sam przed bramką ma czas, niestety strzela niecelnie

21 min. uderzenie Lewandowskiego nad bramką

28 min. Holewiński pewnie łapie kolejne dośrodkowanie gospodarzy

30 min. karny dla Lechii. Lewandowski zostaję sfaulowany w polu karnym a sędzia wskazuje 11 metr. Szymczak strzela, niestety Śniady broni

34 min. 1-0 dla Lechii Stańdo. Dawid dostał górną piłkę z prawej strony boiska, uderzył z powietrza z pierwszej piłki w długi róg bramki, Śniady bez szans

37 min. Szymczak ładnie uderza, piłka ociera się o poprzeczkę

48 min. bramkarz gospodarzy wychodzi przed pole karne, zapobiegając wejściu w pole karne Szymczakowi

50 min. rzut rożny dla Lechii. Szymczak za słabo dośrodkowuje

58 min. zmiana w Lechii. Za Stańdo wchodzi Grudziński

61 min. rzut rożny dla Zjednoczonych. Kąśliwa wrzutka w pole karne, Holewiński piąstkuje

67 min. żółta kartka dla Bełdzińskiego

72 min. zmiana w Lechii. Za Pogorzałę wchodzi Petricević

74 min. słaby strzał Gajka, Artur broni bez problemu

78 min. zmiana w Lechii. Za króla wchodzi Nowacki

82 min. żółta kartka dla Szymczaka

83 min. ale blisko bramki dla Zjednoczonych, napastnik nie pilnowany uderzał z głowy, dobrze że się pomylił

86 min. żółta kartka dla Lewandowskiego

87 min. zmiana w Lechii. Za Lewandowskiego wchodzi Luke

90 min. żółta kartka dla Petricevića

90 min + 3 ale okazja gospodarzy. Holewiński broni strzał z 5 metrów, coś niesamowitego że to wyjął, ale mieliśmy szczęście w tej sytuacji.