Zwycięstwo młodej Lechii w turnieju w Bełchatowie!

Pokaż wszystko

Zwycięstwo młodej Lechii w turnieju w Bełchatowie!

Chłopcy z rocznika 2005, trenujący w Akademii Piłkarskiej Las Vegas ,wzięli udział w ostatnim już turnieju halowym przed rozpoczynającą się rundą  wiosenną.

Sobotni wyjazd do Bełchatowa okazał się strzałem w dziesiątkę! Pomimo absencji kilku podstawowych  zawodników, drużyna Bartłomieja Jeske poradziła sobie bardzo dobrze wygrywając turniej.

W zmaganiach wzięło udział 12 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Grano jednocześnie na dwóch boiskach, dzięki czemu cały turniej przebiegał bardzo sprawnie.

Mecze trwały 14 minut, a grano systemem 6+1.

Los przydzielił Lechię do mocnej grupy B, w której grały także: Piotrcovia Piotrków Trybunalski, SMS Łódź, Odra Opole, GKS II Bełchatów oraz AP Chlebnia Grodzisk Mazowiecki.

Oto wyniki:

Lechia – Piotcovia 2:1  (Bąk, Niewiadomski)

Lechia – Odra Opole 1:1 (Niewiadomski)

Lechia – Chlebnia Grodzisk M. 2:0 (Bąk, Kowalski)

Lechia – SMS Łódź 1:1 (Bąk)

Lechia – GKS II 2:1 (Nawrocki, Niewiadomski)

W grupie A grały dwa zespoły GKS-u Bełchatów, Mazovi Tomaszów, Gwardii Warszawa, Włókniarza Zgierz oraz Włókniarza Zelów.

Po rozgrywkach w fazie wstępnej ,zespoły z obu  grup z miejsc 1-3 dostały się do grupy złotej.

Wyniki pomiędzy  zespołami z tej samej grupy zostały przeniesione do grupy złotej. Pozostały tylko do rozegrania mecze z trójką najlepszych zespołów z grupy przeciwnej.

Z grupy A awansowały GKS I Bełchatów, Mazovia Tomaszów oraz Włókniarz Zgierz. Z grupy B awans wywalczyła Odra Opole, Lechia i Piotrcovia.

Tym samym Lechia po remisie z Odrą i wygranej z Piotrcovią zabrała do grupy złotej 4 punkty.

Przed decydującymi meczami w grupie złotej najwięcej,  6 punktów miał GKS I, Odra cztery, podobnie jak Lechia,  Włókniarz Zgierz i Mazovia po jednym punkcie, Piotrcovia zero.

Pierwszy mecz w grupie złotej to tomaszowskie derby pomiędzy ekipami Lechii oraz Mazovi.

Bardzo skuteczna i widowiskowa gra Lechistów dała okazałe zwycięstwo 3:0.

Strzały na bramki w tym meczu zamienili : Żak, Niewiadomski oraz Bąk.

Kolejny mecz z GKS I Bełchatów miał przedziwny przebieg! Tomaszowianie pokrzepieni zwycięstwem nad Mazovią , przystąpili do meczu z GKS-em  z wielkim animuszem. Ilość składnych akcji chyba nikt nie zdołał policzyć, bo było ich  tak dużo! Cóż z tego jeżeli bramka nie mogła paść, bo albo bramkarz z Bełchatowa bronił kapitalnie, albo celownik naszych zawodników nie był dobrze nastawiony.

Bełchatowianie raz zagrozili bramce Lechii i w dodatku skutecznie. Stracony gol oraz niewykorzystane okazje nie podłamały jednak naszych chłopców. Szybką odpowiedź dał strzałem z dystansu Bąk i mecz zakończył  się remisem 1:1.

W ostatnim meczu Lechia nie mogła sobie pozwolić na potknięcie.

Tym razem skuteczność okazała się naszym atutem. Po kanonadzie strzeleckiej mali tomaszowianie pokonali Włókniarza Zgierz 6:0!Bramki w tym meczu strzelali : Bąk 2, Niewiadomski, Nowakowski, Nawrocki, Mirosław.

Po ostatnim gwizdku Lechia mogła cieszyć się z końcowego zwycięstwa w turnieju, gdyż zgromadziła najwięcej punktów w złotej grupie.

beltur

Końcowa klasyfikacja:

  1. Lechia Tomaszów Mazowiecki
  2. Odra Opole
  3. Piotrcovia Piotrków Trybunalski
  4. GKS I Bełchatów
  5. Mazovia Tomaszów Mazowiecki
  6. Włokniarz Zgierz

7-12.  SMS Łódź, GKS II Bełchatów, Gwardia Warszawa, Chlebnia Grodzisk, Włókniarz Zelów, GKS III Bełchatów

W zwycięskiej drużynie grali: Oskar Sadowski , Kacper Kowalski(1), Mateusz Bąkowski, Mateusz Kraś, Artur Brzostowicz, Kacper Bąk(7), Damian Nowakowski(1), Szymon Szczepanik, Mateusz Mirosław(1), Norbert Nawrocki(2), Oskar Niewiadomski(5), Oliwier Nowak i Piotr Żak(1)

W ośmiu meczach Lechia odniosła 5 zwycięstw oraz 3 remisy, nie przegrywając żadnego ze spotkań.  Jako niepokonana drużyna skończyła zmagania z bilansem bramek 20:7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *