Zrewanżować się beniaminkowi – zapowiedź meczu z Victorią Sulejówek

Pokaż wszystko

Zrewanżować się beniaminkowi – zapowiedź meczu z Victorią Sulejówek

Po dwóch ciężkich meczach wyjazdowych, zielono-czerwonych w środę 23 maja o godzinie 17:00 czeka spotkanie na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 przed własną publicznością. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zmierzą się z najsilniejszym z beniaminków Victorią Sulejówek. Mimo, że rywale znacznie lepiej spisywali się jesienią niż wiosną to nie będzie dla tomaszowian łatwa przeprawa. Warto wspomnieć, że goście do Tomaszowa Mazowieckiego zawitają pierwszy raz.

Klub piłkarski w Sulejówku powstał w 1918 roku. Pierwszą nazwą pod jaką występował zespół była Nadzieja. Odnoszone z czasem sukcesy w spotkaniach towarzyskich spowodowały zmianę nazwy Koło Młodzieży „Miłośnianka”. Działalność sportowa w Sulejówku cieszyła się olbrzymią popularnością. Z tego względu drużynę zgłoszono do oficjalnych rozgrywek piłkarskich. Miłośnianka w krótkim czasie awansowała z klasy C do klasy B, w której występowała do wybuchu II wojny światowej. Działania zbrojne przerwały okres rozwoju piłkarskiego. Klub reaktywowano po wojnie dzięki Towarzystwu Przyjaciół Żołnierza. Po jego rozwiązaniu sekcja piłkarska przeszła pod skrzydła Ludowych Zespołów Sportowych i nazywała się Kolejarzem. Zespół występował przez kilka lat w klasie C oraz rozgrywkach pucharowych. W 1955 roku miejscowi działacze postanowili połączyć dwa funkcjonujące na terenie Sulejówka kluby piłkarskie Kolejarz i Mazovia. Fuzja polegała na utworzeniu zespołu składającego się z najlepszych piłkarzy obu ekip. W 1957 roku klub przyjął nazwę LZS Victoria. Przez kolejne lata klub powiększał się o kolejne sekcje sportowe. Piłkarze z biegiem czasu uzyskali awans do klasy A. Dobry okres zakończył się w 1984 roku, kiedy klub borykał się z olbrzymimi problemami finansowymi. Oprócz pieniędzy brakowało również drużyn młodzieżowych. Przemeblowano skład zarządu i Victoria szybko stanęła na nogi. Klub zaczął współpracować z Urzędem Miasta i po kilku sezonach uzyskał promocję do klasy A. Przez kolejne lata sulejowianie, czynili starania o awans do wyższej ligi. Promocję do klasy okręgowej Victoria wywalczyła w sezonie 2003/2004, a do IV ligi w sezonie 2007/2008. Na tym szczeblu klub z województwa mazowieckiego rywalizował przez dziewięć sezonów, po czym uzyskał historyczny awans do obecnej I grupy III ligi. To największy sukces Victorii w historii.

Lechia z Victorią spotkała się do tej pory tylko raz. W ramach 13. kolejki tomaszowianie przegrali w Sulejówku 2:3. Dwukrotnie na listę strzelców dla Lechii wpisał się wtedy Wiktor Żytek, a dla rywali dwa razy trafił Daniel Smuga i raz Wojciech Wocial. Beniaminek na półmetku zmagań zajął bardzo wysoką szóstą pozycję pokonując w rundzie jesiennej prowadzącą dwójkę oraz remisując z Polonią Warszawa i Sokołem Aleksandrów Łódzki. Obecnie Victoria zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. Na spadek w klasyfikacji główny wpływ miała słabsza postawa w meczach wyjazdowych. W środowym meczu nie będzie mógł zagrać tylko pauzujący za kartki Wojciech Gorczyca. Po przymusowej pauzie do składu beniaminka wraca m.in. Samuelson Odunka. Nasza formacja defensywna będzie musiała szczególnie uważać na lidera klasyfikacji strzelców I grupy III ligi Wojciecha Wociala, który legitymuje się osiemnastoma strzelonymi bramkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *