Znamy cały skład I grupy III ligi!

Znamy już komplet zespołów, które w nowym sezonie 2017/2018 zagrają w I grupie III ligi. Do grona trzecioligowców dołączyła kilkadziesiąt minut temu (środa – 28 czerwca, godzina: 20:30) Victoria Sulejówek. Mistrz IV ligi mazowieckiej grupy południowej pokonał w dwumeczu barażowym Pogoń Grodzisk Mazowiecki (mistrz IV ligi mazowieckiej grupy północnej) i tym samym wywalczył historyczny awans.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w sobotę w Sulejówku Victoria wygrała z Pogonią 2:1. W środowym rewanżu sulejowianie musieli utrzymać przewagę. Mimo trudnych warunków atmosferycznych i przerwania na kilka minut spotkania przez padający deszcz, pojedynek udało się rozegrać. Po pierwszej bezbramkowej połowie i wyrównanej drugiej odsłonie wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. Jednak w 87. minucie Julian Świątek pokonał golkipera gospodarzy i tym golem przypieczętował awans piłkarzy z Sulejówka. Gospodarzom nie pomogła nawet wyrównująca bramka Michała Strzałkowskiego strzelona w doliczonym czasie gry.

Po rezygnacji z ubiegania się o licencję na grę w II lidze przez Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie na wyższym poziomie rozgrywkowym zagra ŁKS Łódź. W mediach pojawiły się głosy, że sytuacja klubu z Warmii i Mazur jest bardzo trudna nawet z otrzymaniem licencji na grę w klasie A. Wszystko ze względu na planowany remont obiektu. Jednak z informacji jakie udało nam się uzyskać Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej przyznał Drwęcy licencję na grę w I grupie III ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym. Tak więc oprócz Finishparkietu w nowym sezonie zagrają spadkowicze z II ligi: Polonia Warszawa, Olimpia Zambrów oraz beniaminkowie: GKS Wikielec, Warta Sieradz, Tur Bielsk Podlaski i Victoria Sulejówek. Podlaska centrala, która w tym sezonie będzie prowadzić rozgrywki przygotowała już szczegółowy regulamin rozgrywek, a na początku lipca poda dokładny terminarz rundy jesiennej.