Znakomity mecz i pewna wygrana z GKS Bełchatów

Szkoda że to nie mecz ligowy, chciałoby się powiedzieć po dzisiejszym meczu kontrolnym zielono-czerwonych. Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki wygrali na wyjeździe z drugoligowym GKS Bełchatów 2:0 (2:0). Widać, że podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka są odpowiednio przygotowani i nie mogą się doczekać walki o ligowe punkty.

GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:2)
Bramki:
Marcin Mirecki 18, Kamil Szymczak 33

Lechia: Kais Al-Ani – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Paweł Magdoń (70′ Patryk Walasek), Wiktor Żytek – Dawid Kieplin (58′ Patryk Jakubczyk), Łukasz Bocian, Artur Golański (66′ Piotr Kornacki), Kamil Szymczak (70′ Patryk Miarka), Marcin Mirecki (60′ Kamil Lewiński) – Patryk Olszewski (58′ Tomasz Płonka).

Mecz toczył się w wymiarze czasowym dwa razy czterdzieści minut. Pierwsza odsłona była znakomita w wykonaniu tomaszowian. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka grali swoją piłkę i co chwila stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Mirecki. Skrzydłowy pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony w tym pojedynku. Ciężko na boisku pracował również Artur Golański oraz Paweł Magdoń, który był bliski strzelenia bramki. W 33. minucie zdecydowaną przewagę Lechii golem udokumentował Kamil Szymczak. Biorąc pod uwagę przebieg spotkania różnica klasy rozgrywkowej dzieląca obie ekipy nie była widoczna. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że momentami to zielono-czerwoni sprawiali wrażenie drugoligowca.

Po przerwie tempo gry trochę spadło. Liczne zmiany w szeregach obu zespołów zadecydowały o dalszej rywalizacji. Mecz się wyrównał, a większość akcji toczyła się w środkowej strefie boiska. Gospodarze nie potrafili pokonać Kaisa Al-Aniego. To głównie zasługa samego bramkarza i bardzo dobrze funkcjonującej linii defensywnej. Druga cześć pojedynku nie przyniosła bramek i Lechia wygrała z drugoligowym GKS Bełchatów 2:0. Należy tylko ubolewać, że nie było to spotkanie ligowe.