Wysokie zwycięstwo w Opocznie

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki mają za sobą piąty mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. W środowe (25 lipca) późne popołudnie podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka wygrali z czwartoligową Ceramiką Opoczno 6:2. Zielono-czerwoni przegrywali do przerwy z gospodarzami, ale po zmianie stron i licznych roszadach w składzie odwrócili losy pojedynku i odnieśli wysokie zwycięstwo.

Ceramika Opoczno – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:6 (2:1)
Bramki dla Lechii: Arkadiusz Gajewski 40, Jakub Rozwandowicz 55, 65, Paweł Magdoń 80, Kacper Przedbora 85, Bartłomiej Maćczak 87

Lechia: I połowa: Piotr Bukowski – Konrad Kumor, Kamil Cyran, Paweł Magdoń, zawodnik testowany – Jakub Rozwandowicz, Łukasz Bocian, Kamil Szymczak, Artur Golański, Marcin Mirecki – Arkadiusz Gajewski. II połowa: Mateusz Awdziewicz – Kamil Tlaga, Patryk Walasek, Paweł Magdoń, zawodnik testowany (60. Mateusz Matysiak) – Kacper Przedbora, Łukasz Bocian, Konrad Kumor, Michał Danilczyk, Jakub Rozwandowicz – Bartłomiej Maćczak.

Ponownie w wyjściowym składzie pomiędzy słupkami stanął testowany Piotr Bukowski z KS Paradyż. Oprócz niego od pierwszej minuty zagrał również Arkadiusz Gajewski z Sokoła Ostróda. Młody napastnik sprawdzany był również w meczu kontrolnym z Unią Skierniewice. To właśnie on strzelił pierwszą bramę dla Lechii, kiedy w 40. minucie pokonał golkipera miejscowych. Wcześniej nasza drużyna straciła dwa gole. Po przerwie na placu gry pojawiło się dwóch nowych graczy: Mateusz Matysiak (wychowanek Lechii z rocznika 2001, który ostatnio występował w drużynie juniorskiej Górnika Zabrze) oraz Michał Danilczyk z Kotwicy Kołobrzeg. Druga połowa należała zdecydowanie do tomaszowian. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Rozwandowicz, oraz raz receptę na defensywę i golkipera rywali znaleźli: Paweł Magdoń, Kacper Przedbora i Bartłomiej Maćczak.