Wypowiedzi trenerów po meczu Widzew – Lechia

Pokaż wszystko

Wypowiedzi trenerów po meczu Widzew – Lechia

Lechia Tomaszów Mazowiecki remisując bezbramkowo z Widzewem Łódź straciła fotel lidera. Zielono-czerwoni stworzyli zdecydowanie więcej korzystniejszych okazji na bramkę, ale byli nieskuteczni. Na gorąco na konferencji prasowej widać było, że trener Lechii czuł spory niedosyt. Szkoleniowiec lechistów zachował się niezmiernie elegancko tłumacząc skandaliczne zachowanie trenera Franciszka Smudy, który nie podał mu po spotkaniu ręki używając wulgarnych słów pod jego adresem.

Zachowanie trenera Smudy zaszokowało wszystkich. Sternik Widzewa po raz kolejny nie pojawił się na konferencji prasowej wysyłając do komentarza drugiego trenera Marcina Broniszewskiego. Mało tego trener zlekceważeniu fanów, kiedy nie podszedł do nich po zakończonym meczu.

Bogdan Jóźwiak, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki: – Był to dla nas olbrzymi zaszczyt, zagrać tu spotkanie. Na takim stadionie, przy takiej publiczności i o taką stawkę. Możemy być trochę rozczarowani, bo byliśmy zespołem lepszym. Stworzyliśmy sobie klarowniejsze sytuacje, a Widzew poza zrywami czy stałymi fragmentami gry, nie zagroził nam. Dziękuję drużynie, że wytrzymała to ciśnienie, bo trudno grać raz do roku przy takiej widowni. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo bylibyśmy dzisiaj w niebie, a tak – liga dalej trwa.

Marcin Broniszewski, drugi trener Widzewa Łódź: – W zasadzie trener Jóźwiak trafnie podsumował to, co działo się na boisku. Zagraliśmy dzisiaj dramatycznie słaby mecz. Nie tworzyliśmy sytuacji. W ogóle nie graliśmy w piłkę. Daliśmy się zdominować w strefie środkowej. Nie chcę zrzucać tego na presję, bo jak ktoś sobie z tym nie radzi i nie trzyma ciśnienia, to musi zmienić zawód. Jak ktoś jest w klubie z takimi oczekiwaniami, musi sobie poradzić. Jedyny plus jest taki, że walka toczyć się będzie do ostatniej kolejki.

Foto: Daria Jańczyk

6 Komentarze

 1. BOLO pisze:

  LECHIA GÓRĄ A SMUDA TO CIENIAS
  LECHIA MA TRENERA NA 1 LIGĘ.

 2. NSZ ŁÓDŹ pisze:

  Smuda to już niestety cień trenera z lat 90-tych. Zachowanie wobec Bogdana Jóżwiaka wspaniale pamiętanego w Łodzi to w i e l k i
  w s t y d i ż e n a d a ! Strach przed własnymi kibicami i całkowite zdemolowanie drużyny Widzewa to efekt zaufania szefów klubu pazernemu Frankowi !!! Oby nie skończyło się to brakiem awansu… ps. pozdrowienia dla Tomaszowa Mazowieckiego !

 3. Gaweł pisze:

  Brawo RKS Lechia

 4. Snarki pisze:

  P.Trenerze ,świetna robota!!!!!!caly zespól ciężko pracował.na taki wynik .BRAWO i DZIEKUJEMY!!!!

 5. Marek pisze:

  szacunek dla trenera Jóźwiaka pełna klasa

 6. Tomek pisze:

  I co cienkie boli jesteście

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *