Wypowiedź trenera po meczu w Ełku

W bardzo dobrych nastrojach z Ełku wrócili piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zielono-czerwoni odnieśli bardzo wysokie, zasłużone zwycięstwo 4:1 nad MKS Ełk i tym samym wskoczyli na piąte miejsce w ligowej tabeli. Swoje zadowolenia postawą podopiecznych nie krył trener Bogdan Jóźwiak. Szkoleniowiec tomaszowian docenił grę swojego zespołu szczególnie w pierwszej połowie. Poniżej prezentujemy pomeczową wypowiedź sternika Lechii.

Bogdan Jóźwiak, trener Lechii Tomaszów Mazowiecki: Rozegraliśmy bardzo dobry mecz na wyjeździe. Pierwsza połowa była na pewno lepsza niż druga. W pierwszej połowie byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym od ekipy z Ełku. Graliśmy pewnie w defensywie i szybko wychodziliśmy do ataków. Mieliśmy wiele klarownych sytuacji i mecz tak naprawdę pod kontrolą. Wpadła bramka po rzucie wolnym i rykoszecie, ale zdecydowanie ona nam się należała. Mecz mógł się podobać bo MKS Ełk chciał grać w piłkę, chciał tworzyć dobre akcje. Do przerwy jednak nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele. Po przerwie strzeliliśmy bramkę na 2:0 i tu zaczął się dla nas problem. Za głęboko się cofnęliśmy, a MKS Ełk zaczął tworzyć groźne sytuacje. Efektem tego był m.in. szybko wypracowany rzut karny. Cały czas brakowało przytrzymania piłki z przodu. Gospodarze mimo, że nie mieli zbyt wielu okazji są bardzo dobrą drużyną bo w drugiej fazie meczu byli stroną dominującą, ale na szczęście nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji. My graliśmy z kontry i tutaj dwie bramki strzelone z dystansu przyniosły nam zasłużone zwycięstwo. Ale tak jak mówię pierwsza połowa na bardzo duży plus, a w drugiej bardzo ważne, że potrafiliśmy wyjść opresji i szybkimi kontrami byliśmy bardzo skuteczni.