Wyniki niepełnej 18. kolejki I grupy III ligi

Sześć z dziewięciu spotkań 18. kolejki I grupy III ligi odbyło się w ten weekend. Wszystkie zaplanowane pojedynki odbyły się w niedzielę. Pierwsza seria wiosennych spotkań przyniosła zmianę lidera dzięki wygranej Widzewa z Victorią Sulejówek i remisowi byłego prowadzącego Sokoła Aleksandrów Łódzki z przedostatnim Turem Bielsk Podlaski.

Połowa meczów odbyła się na boisku ze sztuczną nawierzchnią.W Ełku miejscowy Mazurski Klub Sportowy zremisował z Sokołem Ostróda. Warto dodać, że w tym pojedynku strzelali tylko gospodarze. Wielkie emocje i grad bramek towarzyszył derbowemu starciu w Zambrowie, w którym Olimpia wygrała z Łomżyńskim Klubem Sportowym. Bardzo dziwny przebieg miało spotkanie w Warszawie. Ursus prowadził do przerwy z Pelikanem Łowicz 3:0, a w drugiej połowie osłabieni po czerwonej kartce Princewilla Okachiego łowiczanie zdołali strzelić dwa gole. Bezbramkowymi remisami zakończyły się starcia wspomnianego wcześniej Sokoła Aleksandrów Łódzki z Turem Bielsk Podlaski oraz Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie z GKS Wikielec. Teoretycznie osiemnastą kolejkę spotkań zakończył wieczorny mecz w Łodzi, gdzie na stadionie przy al. Piłsudskiego w obecności dokładnie 17 083 widzów (druga frekwencja tego weekendu w Polsce) piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Victorią Sulejówek. Na 18 kwietnia przełożono trzy odwołane pojedynki w tym mecz zielono-czerwonych z rezerwami Legii Warszawa.