Wygrana z Mszczonowianką Mszczonów

Lechia dziś zmierzyła się z Mszczonowianką Mszczonów – zespołem z IV ligi mazowieckiej – w ostatnim sezonie zajęła 5 miejsce. Mecz przebiegał od początku do końca pod dyktando zielono – czerwonych. Momentami tylko nasi piłkarze pozwalali gościom na wymianę kilku podań więcej niż dwóch. Od samego początku nasza drużyna usiadła na przeciwniku, wychodząc do niego wysokim pressingiem. Zespól z Mszczonowa przez pierwsze 27 minut nie był wstanie przedostać się w okolice  naszego pola bramkowego, co więcej miał problemy z przejściem połówki. Pierwszy strzał oddali dopiero w 28 minucie, i to był zarazem ostatni ich strzał w pierwszej połowie. W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, może po za tym, że nasza drużyna zostawiła trochę więcej miejsca gościom. Sparing jak najbardziej należy uznać za dobry prognostyk, wróciła skuteczność, a i gra w drugiej linii wyglądała bardzo dobrze. Końcowy wynik to 6-1 dla Lechii. Warto zaznaczyć, że Mszczonowianka zagrała swoim podstawowym składem.

Skład Lechii : Holewiński, Matysiak, Dolot, Cyran, Milczarek, Tonowicz, Szymczak, Kubiak, Potakowski, Krstović, Zaor

Mszczonowianka : Le Minh, Pastewka, Dumała, Gołka, Mitrowski, Zając, Łopata, Jankowski, Opaliński, Rusinowski, Kowalski

Przebieg meczu:

2 min. GOL 1-0 dla Lechii – Zaor. Dolot idealnie posyła prostopadle piłkę między obrońcami. Mariusz dopada do niej i wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem.

5 min. Rzut rożny dla Lechii. Krstović dośrodkowuje na głowę Cyrana, ten nieznacznie się myli.

7 min. GOL 2- 0 znowu Zaor. Lechia wykonuje kolejny rzut rożny, tym razem krótko piłkę rozgrywa Kubiak z Krstoviciem. Czarnogórzec decyduje się na strzał, piłka mija bramkarza i kiedy wydaje się że wyjdzie , że już z tej akcji nic nie będzie, Mariusz wyprzedza obrońców i strzela do pustej bramki.

20 min. Kolejny rajd prawą stroną Potakowskiego. Będąc na około 14 metrze od bramki decyduje się na strzał, ale w ostatniej chwili obrońca blokuje piłkę która nieuchronnie zmierzała do bramki.

28 min. pierwszy strzał Mszczonowa. Napastnik z 15 metrów posyła techniczne uderzenie w okienko bramki, ale Artur nie daje się zaskoczyć.

45 min. GOL 3-0 Kubiak. Nieudana pułapka ofsajdowa gości. Do piłki dopada Krstović i wychodzi sam na sam z bramkarzem, w ostatniej chwili podaje do Kamila, a ten strzela do pustej bramki.

46 min. Zmiana w Lechii. Za Holewińskiego i Krstovića wchodzą Chachuła i Loncar

50 min. Za Tonowicza wchodzi Król

52 min. Za Cyrana i Matysiaka wchodzą Polit i Turek

65 min Boisko opuszcza Potakowski, a w jego miejsce wchodzi Drogoś ( zawodnik z Sms – u Łódź)

67 min. Kubiak uderza z !6 metrów, minimalnie nad poprzeczką.

68 min. Kubiak schodzi a w jego miejsce na zmianę powrotną wchodzi Tonowicz

70 min. Chachuła broni sam na sam

76 min. GOL 4-0 Zaor. Kolejne prostopadłe zagranie do naszego zawodnika. Tym razem podającym jest Szymczak. Mariusz wykorzystuje sytuację sam na sam.

80 min. GOL 5-0 Drogoś.  Rzut karny dla Lechii po faulu na Policie. Piłkę na jedenastce ustawia Szymczak. Strzela ale bramkarz broni, do odbitej piłki dopada Drogoś i strzela pod poprzeczkę nie do obrony.

82 min. GOL 5-1. Napastnik gości wykorzystuje błąd naszego bramkarza, który mija się z piłką i strzela do pustej bramki.

88 min. GOL 6- 1  Szymczak. Kamil wykorzystuje sam na sam z bramkarzem po podaniu od Zaora.