Wygrana z KS Poświętne

Kolejny sparing za nami. Dzisiaj o godz. 18 Lechia na boisku przy ul Spalskiej zmierzyła się z KS Poświętne. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla naszej drużyny. Spotkanie obfitowało w bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale zielono – czerwoni nie potrafili się wstrzelić. Zwycięska bramka wpadła już w 12 minucie, tak na prawdę w pierwszej akcji Lechii. Strzelcem bramki był Stańdo, który dopadł do zablokowanej piłki po strzale Zaora i płaskim strzałem po ziemi pokonał Lenarcika. Cała akcję prawą stroną pociągnął Górny. W 22 minucie Pawlak na prawej stronie ośmieszył obrońców i minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką. W 24 minucie pięknym strzałem popisał się Luke, ale zabrakło do szczęścia. W 40 i 42 minucie Zaor dwukrotnie staje sam na sam z Lenarcikiem, bramkarz gości jakimś cudem broni. Minutę później błąd naszej obrony i Chachuła broni sam na sam. W drugiej połowie okazję do strzelenia bramki mają: Stańdo – głową po dośrodkowaniu Pawlaka, ale nie trafia w bramkę, dwukrotnie Rasović nie potrafi pokonać bramkarza gości. Wyśmienitą okazję marnuje też Krstović, który w sytuacji sam na sam pudłuje. Pod koniec meczu efektownie uderza Szymczak, ale bramkarz jest na posterunku. Po naszych zawodnikach widać zmęczenie treningami, ale powoli można zauważyć schematy gry oraz płynność akcji, a to już dobry prognostyk.

Składy: Lechia : Chachuła, Turek, Polit, Zlaticanin, Pawlak, Luke ( 50 min. Tonowicz), Petricević, Zaor ( 46 min. Szymczak), Puchalski ( 50 min. Loncar), Górny( młodzieżowiec z Dolcana Ząbki – 46 min. Krstović), Stańdo ( 50 min. Rasović)

KS Poświętne: Lenarcik, Skowroński, Kędziora, Lusek, Łazowski, Rak, Chrzanowski, Wojtaszek, Jakubczyk, Koćmin, Nowak na zmiany weszli: Kawecki, Psut, Golewski, Borowski, Śmigiel, Kardynia.