Wiktor Żytek dał wygraną z Wartą Sieradz

Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała z Wartą Sieradz 2:1 (0:0) w spotkaniu 32. kolejki I grupy III ligi. Zielono-czerwoni długo męczyli się ze zmotywowanym spadkowiczem. Decydującego gola w w drugiej minucie doliczonego czasu gry strzelił Wiktor Żytek. Tym samym tomaszowianie co najmniej do wieczora objęli pozycję lidera.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Warta Sieradz 2:1 (0:0)
Bramki: Kamil Szymczak 60, Wiktor Żytek 90+2 – Adam Patora 83-karny

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk ż, Kamil Cyran, Patryk Walasek (83. Paweł Magdoń), Wiktor Żytek – Dawid Kieplin (60. Kamil Lewiński), Łukasz Bocian, Kamil Szymczak, Artur Golański, Marcin Mirecki (79. Piotr Kornacki) – Tomasz Płonka (82. Patryk Olszewski).

To było bardzo trudne spotkanie dla podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka. Zielono-czerwoni próbowali szybko otworzyć wynik meczu, jednak przyjezdni doskonale się bronili. Lechia przeważała i co chwila stwarzała zagrożenie. W 25. minucie po świetnej wymianie piłki na czystą pozycję w polu karnym Warty wyszedł Tomasz Płonka. Napastnik był faulowany przez jednego z rywali i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Artur Golański i oddał płaski strzał po ziemi, a futbolówkę zdołał odbić Mateusz Wlazłowski. Lechiści bardzo długo nie potrafili wyjść na prowadzenie. Wielokrotnie gospodarze byli łapani na wątpliwych pozycjach spalonych, albo świetnie interweniował wspomniany wcześniej Wlazłowski. Po przerwie ambitnie grający tomaszowianie w końcu dopięli swego. W 60. minucie po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego egzekwowanego na wysokości jedenastego metra, piłkę głową do siatki posłał Kamil Szymczak. Ten gol dał trochę oddechu gospodarzom oraz wprowadził olbrzymie poruszenie w szeregach Warty. Sieradzanie ruszyli do odrabiania strat i zepchnęli lechistów na ich połowę. W 82. minucie niefortunnie interweniujący w polu karnym Patryk Walasek zderzył się z rywalem i przypadkowo dotknął piłkę ręką. Sędzia tym samym po raz drugi wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł były zawodnik naszego klubu Adam Patora i pewnie wykorzystał rzut karny. To nie podcięło skrzydeł miejscowym. Gospodarze niezwykle ambitnie i zacięcie walczyli o zwycięską bramkę. W doliczonym czasie gry cennego gola strzelił Wiktor Żytek wprowadzając w euforię cały stadion przy Nowowiejskiej. Dodatkowo zmotywowani przed meczem goście nie potrafili się pogodzić z tą stratą i dali upust swoim emocjom, demolując po zejściu z boiska drzwi od własnej szatni. Na pewno klub z Sieradza będzie musiał ponieść wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzeń.