Wielkie serce LV Group

Pokaż wszystko

Wielkie serce LV Group

Nie tylko wsparcie finansowe dla klubów piłkarskich i szkółek w Polsce, ale także ogromna pomoc na rzecz społeczności kraju, w którym panuje olbrzymia bieda, głód i bezrobocie. Miło nam poinformować, że LV Group otworzyło swoje serce na najbardziej potrzebujących w Zimbabwe. Wolontariusze LV Group w listopadzie ubiegłego roku wzięli udział w niezwykle szlachetnym projekcie – pomoc mieszkańcom wioski Matezwa.

Matezwa to niewielka afrykańska wioska w Zimbabwe blisko granicy z Mozambikiem. Panuje w niej prawie 90% bezrobocie, ten rejon Afryki nie jest ani turystycznie oblegany, nie posiada także bogactw naturalnych dających zatrudnienie miejscowym. Mieszkańcy tej wioski mają utrudniony dostęp do czystej wody, żywność jest organizowana poprzez specjalne dostawy. W jedynej szkole podstawowej kształci się obecnie 900 uczniów, ubogich i niedożywionych, z ograniczoną możliwością nauki. (informacja skopiowana ze strony internetowej e-play.pl)

W pomoc mieszkańcom afrykańskiej wioski w Zimbabwe postanowili włączyć się wolontariusze z Polski w tym przedstawiciele LV Group, którzy oprócz dostarczenia miejscowej ludności niezbędnych i podstawowych produktów oraz wyprawek szkolnych dla dzieci, własnymi rękami pomagali w odbudowie szkoły. Przez dwa tygodnie wolontariusze wykonywali poszczególne etapy projektu. Organizowali też różnego rodzaju zabawy sportowe w tym turnieje piłkarskie. Dzieci otrzymały koszulki Lechii Tomaszów Mazowiecki, w których mogli poczuć się jak prawdziwi piłkarze. Więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia pod linkiem: Matezwa.

Źródło: e-play.pl

1 Komentarz

  1. Z.T. pisze:

    Wielki szacun.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *