Weekend ligowy: Runda walkowerem pisana

Sezon IV ligowy powoli dobiega końca. W 33 kolejce, aż trzy spotkania rozstrzygnęły się przy „zielonym stoliku”. O ile wiadomo było, iż drużynie Lechii zostaną doliczone punkty za mecz z wycofanymi rezerwami SMS Łódź, o tyle w dwóch innych spotkaniach, piłkarze pełniący rolę gości nie zjawili się o zaplanowanej porze.

————————————————————————————————————————————

Omega Kleszczów (1) – Włókniarz Zgierz (5): Goście nie dojechali.

Nie tak to miało wyglądać. Mecz, który miał być pożegnaniem sezonu dla kibiców z Kleszczowa nie odbył się. Zawodnicy gości postanowili nie przyjeżdżać. Jak podaje „Dziennik Łódzki” przyczyną ma być fakt zwrócenia uwagi na kłopoty finansowe klubu Włókniarza. Pod dużym znakiem zapytania stoją także przyszłoroczne występy Zgierzan. Szkoda, bo zespół wiosną prezentował się znakomicie.

Warta Działoszyn (8) – ŁKS Łódź II (16): ŁKS zakończył sezon?

Kolejne spotkanie, które się nie odbyło z powodu nie stawienia się drużyny gości. W 99 proc. wiadomo już, iż w przyszłym sezonie drużyna rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego zostanie rozwiązana. Ostatnie spotkanie ligowe to zaplanowane derby B z Widzewem Łódź. Czy mecz się odbędzie? To duży znak zapytania. Widzew podobnie jak w przypadku swojego lokalnego rywala, zamierza zrezygnować z wystawienia drużyny rezerw w kolejnym sezonie.

Widzew II Łódź(12) – Zawisza Rzgów (2): Jeszcze tylko jeden krok.

10 gier i aż 8 zwycięstw, bez porażki. Przyjście do zespołu Zawiszy Rzgów dwóch Brazylijczyków – De Almeidy i Leandro to znakomite posuniecie właścicieli klubu. Ten pierwszy po raz kolejny pokazał jak fantastycznym jest graczem i w meczu z Widzewem strzelił swojego 12 i 13 gola w sezonie, a przypomnijmy, że w drużynie występuje dopiero od kwietnia. Wynik ustalili w końcówce meczu Adrian Płuciennik, oraz Bartosz Błaszczyk. Widzew w 7 ostatnich spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt. Zawiszy pozostał już tylko finisz i mecz o wszystko z WOY Bukowiec. Do awansu podopiecznym Wojciecha Robaszka potrzebny jest zaledwie jeden punkt. Która z drużyn będzie szczęśliwa po końcowym gwizdku sędziego? Przekonamy się 19 kwietnia.

WYNIK: 0: 4 (0: 1) Bramki: De Almeida (1, 64), Płuciennik (80), Błaszczyk (84)

WOY Bukowiec (3) – Zjednoczeni Stryków (10): Szanse na awans zachowane.

Jura bohaterem. Tak w skrócie można nazwać wczorajszy mecz. Mecz, którego wynik w końcowym rozrachunku ma ogromne znaczenie. Po niespodziewanym remisie z Włókniarzem Zgierz szanse na awans zespołu z Bukowca zmalały. Niedzielne spotkanie z Strykowem gospodarze nie rozpoczęli najlepiej. Mimo przewagi na boisku, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Tuż po przerwie Jura zdołał przełamać niemoc swoich kolegów i pokonać bramkarza gości. Kwadrans przed końcem gry, ku radości miejscowej publiczności ten sam zawodnik podwyższył rezultat i wiadomo już było, że do Rzgowa zawodnicy WOY pojadą po awans. Honorową bramkę dla gości zdobył w 93 minucie Tomasz Lenart, dla którego była to 10 bramka w sezonie.

Stryków zakończy sezon pojedynkiem z Wieluniem. WOY czeka „bitwa” z „brazylijską” Zawiszą Rzgów.

WYNIK: 2: 1 (0: 0) Bramki: Sebastian Jura (46, 75) – Lenart (90+3 k)

KS Paradyż(5) – Orlęta Cielądz (15): Klęska.

Dla Cielądza wynik tego meczu oznacza jedno. Najprawdopodobniej pożegnanie z IV ligą. Zaczęło się źle. W 17 minucie były zawodnik Boruty Zgierz, Konrad Trzęsiara pokonał Jankowskiego i mieliśmy prowadzenie Paradyża 1:0. Kolejne minuty to prawdziwa katastrofa dla Orląt. Dziesięć minut później było 2: 0 po bramce Witolda Sowały. Cztery minuty meczu i Trzęsiara zdobył kolejnego gola. Co więcej na skompletowanie klasycznego hattricka potrzebował zaledwie kolejnych dwóch i po 36 minutach mieliśmy 4: 0 dla gospodarzy. Siedem minut później kibice Paradyża obejrzeli gola numer pięć. Strzelcem tym razem Jabłecki. Wynik pierwszej połowy ustalił Witold Sowała w 44 minucie. Wynik 6: 0 po pierwszej połowie sprawił, iż była duża szansa na pierwszy w sezonie wynik dwucyfrowy. Gospodarze pokazali jednak swoją „gościnność” i po przerwie strzelili „zaledwie” dwie bramki. Szczęśliwcem okazał się Jarosław Baran, który w 63 minucie zmienił Trzęsiarę. Orlęta przed degradacją uratować może tylko cud. Paradyż czeka walka o piąte miejsce i pojedynek z Lechią.

WYNIK: 8: 0 (6: 0) Bramki: Trzęsiara (17, 32, 34,), Sowała (28, 44), Jabłecki (42), Baran (82, 89)

SAS Unia Skierniewice(17) – Pogoń Ekolog (9): Porażka na pożegnanie z kibiciami.

Unia Skierniewice żegna się z IV ligą. Przez cały sezon drużyna, która  w poprzednich rozgrywkach walczyła o miejsce dające awans do III ligi – zawodziła.  Pogoń natomiast wiosną prezentuje się bardzo dobrze. Cztery porażki w 15 spotkaniach to bilans Ekologa przed tym pojedynkiem. Faworyt był więc tylko jeden. W 33 minucie wynik otworzył Radosław Badowski. W 71 drugiego gola dla gości zdobył Radomski.  Wynik trzy minuty później ustalił Górzawski. Niestety Pogoń Ekolog jest kolejnym klubem, który ma poważne problemy finansowe i którego występy w przyszłym sezonie stoją pod dużym znakiem zapytania. Miejmy jednak nadzieję, że rozwiązanie się znajdzie i zespół przystąpi do rozgrywek. W ostatniej kolejce Unia pojedzie na mecz do Zgierza. Pogoń podejmuje Wartę Działoszyn.

WYNIK: 0: 3 (0: 1) Bramki: Radosław Badowski (33), Kamil Radomski (71), Artur Górzawski (74)

WKS Wieluń (11) – Włókniarz Konstantynów(14) 4: 0 (1: 0) Fornalczyk (46, 55), Karasiak(55), Golański(82)

Zawisza Pajęczno (7) – Boruta Zgierz (13) 0: 2 (0: 0) Ilnicki (57), Gil (67)