Weekend ligowy: Niesamowite spotkanie w Cielądzu. Kleszczów nie bez problemów.

Za nami druga kolejka ligowa w rundzie wiosennej. Lechia jak do tej pory odniosła jedno zwycięstwo i jeden raz zremisowała. Popatrzmy jak grali rywale w miniony weekend.

ŁKS Łódź II (15) – WKS Wieluń(16): Wieluń nie sprostał zadaniu.
Dla obu drużyn spotkanie to było bardzo ważne w kontekście utrzymania się w IV lidze. Oba kluby przed ta kolejką miały jednakową liczbę punktów. Sobotni mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Lepiej tej pojedynek zaczęli gospodarze, którzy już w 4 minucie po bramce głową Patryka Kubickiego objęli prowadzenie. Wydawało się, że wynik utrzyma się do końcowego gwizdka pierwszej połowy, jednak najlepszy strzelec gości Tomasz Napieraj zdobył swoją 10 bramkę w sezonie i do przerwy mieliśmy bramkowy remis. W 60 minucie Łukasz Koch dał gościom prowadzeniem, ale Łodzianie nie zamierzali się poddać i w 71 minucie wyrównali po golu Kamila Palucha. Po tej potyczce oba kluby nie zmieniły swojego miejsca w tabeli. W następnej kolejce Wieluń podejmie Wartę Działoszyn, natomiast ŁKS jedzie na trudny teren do Pajęczna.
WYNIK: 2: 2 (1: 1) bramki: Kubicki (4), Paluch (71) – Napieraj (45), Koch (60)

Włókniarz Konstantynów (13) – KS Paradyż(5): Nie tak to miało wyglądać.
Paradyż pod wodzą Marka Dziuby ma tylko jeden cel do zrealizowania. Zespół ma się włączyć do walki o awans. Niestety, aby tak się stało podopieczni byłego trenera Widzewa Łódź, oraz ŁKS-u muszą zdobywać punkty i odrabiać straty. Włókniarz przez większą cześć sezonu zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Tym razem gospodarze stanęli na wysokości zadania i udało im się zdobyć „oczko” w potyczce z trudnym rywalem. Do zespołu wrócił Witold Ziober, który ostatni czas spędził w Brazylii, gdzie obserwował klubowe Mistrzostwa Świata w piłce plażowej. Napastnik miał grać w barwach FC Barcelona, ale nie wystąpił ani minuty. W całym spotkaniu lepiej zaprezentowali się Paradyżanie. Swoje sytuacje zmarnowali Błachowicz, oraz Trzęsiara. Gospodarze także mieli swoją szansę. Najlepszą okazję strzelecką mieli w 60 minucie, kiedy to Piotr Polak znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Turkiem. Niestety zawodnik przestrzelił i piłka o centymetry minęła słupek bramki Paradyża. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co dla Paradyża oznacza kolejną stratę dwóch punktów do czołówki. Włókniarz awansował na 12 miejsce w tabeli. W 20 kolejce Paradyż podejmować będzie niewygodnych Zjednoczonych Stryków. Konstantynów pojedzie do Kleszczowa na mecz z liderem.
WYNIK: 0:0

Warta Działoszyn(8) – WOY Bukowiec(3): Niesamowita końcówka.
To miał być trudny pojedynek dla rywala Lechii w walce o bezpośredni awans do III ligi. I taki był.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej obejrzeliśmy już bardzo ciekawe widowisko. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 55 minucie Nagielski z 4 metrów pokonał Jędrzejewskiego. Gola wyrównującego strzałem po ziemi z 16m. zdobył Krzysztof Wierzba. W 86 minucie wynik meczu ustalił mocnym strzałem Mariusz Rachubiński. Szczęśliwy zbieg okoliczności pozwolił zdobyć 3pkt. jakże ważne w kontekście awansu.
Wynik: 1: 2 Nagielski(55) – Wierzba, Rachubiński

Zawisza Rzgów(4) – Zawisza Pajęczno(6): Hit kolejki zawodzi.
To miał być mecz Zawiszy Pajęczno o pozostanie w walce o awans. Rzgowianie także nie zaczęli rundy najlepiej i przegrali swój pierwszy mecz wiosną. Niestety to, co zaprezentowali zawodnicy obu drużyn nie przypominało gry na najwyższym poziomie. Obie ekipy zawiodły oczekiwania swoich fanów i remis 0: 0 jest jak najbardziej odzwierciedleniem tego, co się działo na boisku. W 20 kolejce Zawisza Pajęczno podejmować będzie rezerwy ŁKS-u. Natomiast Zawisza Rzgów otrzyma komplet punktów za walkower z wycofanymi rezerwami SMS-u.
WYNIK: 0:0

MKP Boruta Zgierz(12) – Omega Kleszczów(1): Trudna przeprawa lidera.
To miał być trudny pojedynek dla lidera rozgrywek i takim właśnie był. Pierwsza połowa to przewaga gości, lecz gracze z Kleszczowa nie potrafili udokumentować przewagi bramką. W drugiej połowie w 59 minucie wynik otworzył Michał Czaplarski, a w ostatnim kwadransie gry rezultat podwyższył Łukasz Marciniak. Zgierzanie spadli z 12 na 13 miejsce w tabeli, natomiast Kleszczów wciąż z czterema punktami przewagi na drugą w tabeli Lechią. Kolejne spotkanie Boruta rozegra w Skierniewicach z miejscową Unią, natomiast Omega podejmować będzie na własnym stadionie rewelację Włókniarza Konstantynów, który od 8 spotkań nie poniósł porażki.
WYNIK: 0: 2(0: 0) Czaplarski(59), Marciniak(78)

Orlęta Cielądz(14) – Włókniarz Zgierz(10): Dramatycznie w Cielądzu.
Dobre widowisko z dramatycznym ostatnim kwadransem gry. Tak w skrócie można opisać to spotkanie. Zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. W 26 minucie goście objęli prowadzenie po bramce głową Adriana Kołodziejczyka. Kwadrans meczu i mamy wyrównanie. Latosek decyduje się na dośrodkowanie, zawodnik Zgierza dotyka piłki ręką i mamy rzut karny, którego na gola zamienia Łukasz Sarkowicz. W drugiej połowie Cielądz gra w przewadze, ponieważ czerwoną kartkę po faulu na Ciesielskim, obejrzał Maciej Krenc. Wszystko wskazywało na to, iż Orlęta są w doskonałej sytuacji do objęcia prowadzenia, lecz w 82 minucie mamy podyktowany rzut karny dla drużyny gości po zagraniu piłki ręką przez Karola Gwiazdowicza. Do piłki ustawia się Damian Ostrowski. Radość kibiców i piłkarzy gospodarzy nie zna granic po bramkarz znakomicie broni, nie tylko jedenastkę, ale także niebezpieczną dobitkę gracza Zgierza. W doliczonym czasie gry Sarkowicz jest w znakomitej sytuacji strzeleckiej, ma przed sobą już tylko pustą bramkę. Niestety dla Cielądza, gola nie ma, bo zawodnik Włókniarza wybija piłkę z linii bramkowej. Mecz zakończył sie bramkowym remisem. Oba zespoły pozostały na swoim miejscu w klasyfikacji ligowej. W następnej kolejce Orlęta jadą na trudny teren do Zduńskiej Woli. Włókniarza czeka piekielnie trudne spotkanie z naszym zespołem.
WYNIK: 1: 1 (1: 1) Łukasz Sarkowicz (41) – Adrian Kołodziejczyk (26)

Widzew Łódź II – Pogoń Ekolog 0: 2 (0: 1) bramki: Bronka(30), Janicki (65)

Pauzuje: Zjednoczeni Stryków