W środę zakończenie z liderem z Nowego Miasta Lubawskiego

Pokaż wszystko

W środę zakończenie z liderem z Nowego Miasta Lubawskiego

To będzie ostatni piłkarski akcent w tym sezonie dla piłkarzy Lechii Tomaszów Mazowiecki i hitowe starcie z liderem rozgrywek. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka już jutro (środa – 14 czerwca) o godzinie 17:00 na obiekcie przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w Tomaszowie Mazowieckim podejmą głównego kandydata do awansu do II ligi Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Dla zielono-czerwonych to nie będzie tylko walka o prestiż, ale także sprawdzian charakteru z najlepszą drużyną kończących się rozgrywek.

Klub Sportowy Nowe Miasto Lubawskie powstał w 1919 roku i przez wiele lat ze względów politycznych, kulturowych, a przede wszystkim finansowych wielokrotnie zmieniał nazwy. Pierwszą nazwą klubu była „Polonia”, a klub z roku na rok coraz prężniej się rozwijał. Niestety wszystko tak jak w większości historii polskiej piłki nożnej w tym okresie przerwały działania wojenne. Klub odrodził się w 1945 roku pod nazwą KS „Drwęca” Nowe Miasto Lubawskie, pod którą funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Historia sekcji piłkarskiej jest bardzo bogata i obfitująca w lepsze i gorsze momenty. Największy rozkwit klubu z Warmii i Mazur zaczął się od roku 2000, kiedy klub pozyskał sponsora strategicznego i tytularnego oraz awansował do IV ligi warmińsko-mazurskiej. W niej Drwęca przebywała dwa sezony po czym uzyskała promocję do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Po kolejnych dwóch latach klub z Nowego Miasta Lubawskiego wygrał rozgrywki i dzięki temu uzyskał promocję do II ligi, czyli ówczesnego zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Niestety przygoda z drugim szczeblem rozgrywkowym trwała tylko jeden sezon i Drwęca spadła do III ligi. Półtora roku później drużyna z Warmii i Mazur wycofała się z rozgrywek i w sezonie 2008/2009 rozpoczęła swoje zmagania w klasie okręgowej. Po trzech latach rywalizacji Drwęca awansowała do IV ligi, w której występowała przez trzy lata. W 2014 roku klub zmienił nazwę na Finishparkiet Drwęca i po połączeniu się z Barkasem Tolkmicko występował w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Po sezonie 2015/2016 w wyniku reorganizacji piłkarze z Nowego Miasta Lubawskiego zdołali zakwalifikować się do obecnych rozgrywek I grupy III ligi, w której spisują się bardzo dobrze o czym świadczy stawka dzisiejszego meczu.

Dla naszych piłkarzy kończący się sezon nie był zbyt udany. Lechia zajmuje spokojne wysokie miejsce w tabeli i może grać już tylko o prestiż. W ostatnim meczu z Finishparkietem Drwęcą zielono-czerwoni będą chcieli jednak pokazać się z jak najlepszej strony. Goście natomiast walczyć będą o wszystko, a mianowicie o wygraną w Tomaszowie Mazowieckim i awans do II ligi. Tylko zwycięstwo da im promocję do wyższej klasy rozgrywkowej bez oglądania się na goniącego rywala. Szkoleniowcem piłkarzy z Nowego Miasta Lubawskiego jest doskonale znany w naszym regionie Sławomir Majak. Jego podopieczni prezentują bardzo dobry futbol i są bardzo silni zarówno u siebie jak i na boiskach rywali. Środowe starcie pomiędzy Lechią i Drwęcą będzie drugim meczem w historii. W pierwszym spotkaniu rozegranym w rundzie jesiennej w Nowym Mieście Lubawskim padł remis 2:2. Dla tomaszowian bramki strzelili Jakub Rozwandowicz i Wiktor Żytek, a dla rywali dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Domżalski. Tym razem obrońcy naszej drużyny powinni zwrócić uwagę na Michała Millera, który z 18 strzelonymi bramkami jest wicekrólem strzelców I grupy III ligi. Finishparkiet Drwęca zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 74 punktów. Na ten bilans złożyły się 23 zwycięstwa, pięć remisów i pięć porażek. Podopieczni trenera Sławomira Majaka strzelili rywalom 79 bramek i stracili 32 gole. W ostatniej kolejce Drwęca podobnie jak Lechia wygrała wysoko swoje spotkanie 4:1 z Concordią Elbląg.

3 Komentarze

 1. Tomaszów Mazowiecki pisze:

  Gramy na luzie! Hej Lechio gramy na luzie!

  • Kibic pisze:

   tak sam jak Reanimacja 2015, też chcecie zostać szmatami bez ambicji i honoru ??? mam nadzieję, że nie.

 2. Lechia pisze:

  w przyszłym sezonie Lechia gra o awans. ŁKS bedzie trudniejszym przeciwnikiem niz Drweca, wiec z czystej kalkulacji, dzis licze na RKS przynajmniej zremisuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *