W środę na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie

Pokaż wszystko

W środę na wyjeździe z Ruchem Wysokie Mazowieckie

Po pięciu krótkich meczach wyjazdowych w najbliższą środę 17 maja piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki udadzą się w dłuższą podróż do Wysokiego Mazowieckiego. Aby rozegrać spotkanie 29. kolejki I grupy III ligi z miejscowym Ruchem podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka muszą przejechać dokładnie 254 kilometry.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Lechia Tomaszów Mazowiecki
17 maja (środa) godzina 17:00 – Stadion MKS Ruch (Wysokie Mazowieckie, ul. 1 Maja 14)

Klub z województwa Podlaskiego powstał w 1955 roku, a jego nazwa pochodzi od firmy prasowej, której prezesem był ówczesny właściciel biało-niebieskich. Ruch powstał z połączenia dwóch klubów Gwardii i Ogniwa i jeszcze przez długie lata kilkakrotnie zmieniał nazwę ze względu na tytularnych sponsorów. W 2006 roku zespół występował pod nazwą Freskovita, a po czterech latach dzięki zabiegom kibiców klub powrócił do historycznej nazwy i do chwili obecnej występuje pod szyldem Ruch Wysokie Mazowieckie. Największym sukcesem biało-niebieskich było zajęcie szóstego miejsca w grupie wschodniej II ligi w sezonie 2008/2009. Kolejne lata to dla klubu pasmo zawirowań przy „zielonym stoliku”. W sezonie 2011/2012 działacze Ruchu nie złożyli w porę wniosku licencyjnego i drużyna została zdegradowana do IV ligi podlaskiej. Po rundzie jesiennej czwartoligowych zmagań biało-niebiescy zajmowali pierwsze miejsce, ale przed startem rundy wiosennej się wycofali. Klub rozpoczął swoją nową przygodę od klasy A i rok po roku awansował do IV ligi podlaskiej. Po dwóch sezonach piłkarze z Wysokiego Mazowieckiego wygrali rozgrywki i dzięki temu uzyskali promocję do obecnej I grupy III ligi.

Obecnie Ruch zajmuje szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu punktów. W rundzie wiosennej jeszcze biało-niebiescy jeszcze nie wygrali. W jedenastu rozegranych meczach zremisowali pięciokrotnie i ponieśli sześć porażek. W sumie gospodarze środowego meczu strzelili 23 bramki i stracili 56 goli. Dla obu zespołów będzie to drugie spotkanie w historii. W pierwszym meczu rozegranym w rundzie jesiennej w Tomaszowie Mazowieckim Lechia rozbiła rywala aż 5:0. Po dwie bramki strzelili: Wiktor Żytek i Mateusz Broź, a jedną Jakub Rozwandowicz. W trakcie rundy wiosennej na ławce trenerskiej biało-niebieskich doszło do zmiany. Nowym sternikiem Ruchu został doskonale znany kibicom w Tomaszowie Mazowieckim Mykoła Dremluk, który w poprzedniej rundzie był asystentem ówczesnego trenera Lechii Grzegorza Wesołowskiego. Zespół w trakcie zimowej przerwy między rozgrywkami wzmocnił jedynie Przemysław Jastrzębski z Olimpii Zambrów, a najlepszym strzelcem jest Kamil Zalewski, który strzelił aż trzynaście bramek, co daje mu bardzo wysoką czwartą pozycję w klasyfikacji najlepszych snajperów I grupy III ligi.

1 Komentarz

  1. snarki pisze:

    Obowiązkowe zwycięstwo musi być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *