W sobotę wyjazd do Zambrowa – zapowiedź meczu z Olimpią

Pokaż wszystko

W sobotę wyjazd do Zambrowa – zapowiedź meczu z Olimpią

Już jutro (sobota – 12 sierpnia) o godzinie 17:00 zielono-czerwoni rozegrają swoje pierwsze wyjazdowe spotkanie w rundzie jesiennej nowego sezonu 2017/2018. W ramach 2. kolejki podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka zmierzą się w Zambrowie z tamtejszą Olimpią. Spotkanie ze spadkowiczem z II ligi będzie kolejnym ciężkim pojedynkiem na ligowym szlaku tomaszowian.

Olimpia Zambrów – Lechia Tomaszów Mazowiecki
12 sierpnia (sobota) godzina 17:00 – Stadion Miejski (Zambrów, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 8)

Klub z Zambrowa powstał w 1953 roku pod patronatem Zambrowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego, przyjmując nazwę Włókniarz. Po dwóch latach działalności doszło do fuzji Włókniarza z drugim zambrowskim zespołem – Start i utworzono Zambrowski Klub Sportowy. Klub powoli wspinał się po ligowych szczeblach i zyskiwał coraz więcej zwolenników. W 1957 roku biało-niebiescy przyjęli nazwę Olimpia, pod którą występują do dnia dzisiejszego. Klub może pochwalić się wieloma sukcesami na szczeblu wojewódzkim. Zambrowianie to czołowy zespół Podlasia. W swojej historii Olimpia może pochwalić się jedenastoma Pucharami Polski Łomżyńskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Biało-niebiescy bardzo długo występowali w IV lidze podlaskiej. Awans do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zambrowianie uzyskali po sezonie 2007/2008, kiedy w wyniku reorganizacji rozgrywek zajęli czwarte miejsce w tabeli końcowej gwarantujące udział w III lidze. Na tym szczeblu rozgrywkowym Olimpia przez pięć lat, po czym w sezonie 2012/2013 zajęła pierwsze miejsce w tabeli i tym samym uzyskała historyczny awans do II ligi wschodniej. Następnie nastąpił spadek i ponowny awans do II ligi, w której zambrowianie występowali do sezonu 2016/2017. Po nim piłkarze z Zambrowa spadli do I grupy III ligi.

W inauguracyjnym meczu Olimpia pokonała na wyjeździe w derbowym meczu ŁKS Łomża 1:0. Złotego gola dla zambrowian strzelił Mateusz Jastrzębski. W klubie po sezonie doszło do prawdziwej kadrowej rewolucji. Z Olimpii odeszło aż osiemnastu zawodników. Zambrowianie pozyskali natomiast dziewięciu graczy. Biało-niebieskie barwy w rundzie jesiennej reprezentować będą: Michał Hryszko, Łukasz Gryko, Mateusz Butkiewicz, Wojciech Zalewski (wszyscy z MKS Ełk), Tomasz Zaręba, Patryk Koncewicz (obaj Jagiellonia Białystok), Łukasz Piłatowski (Ruch Wysokie Mazowieckie) oraz Kamil Jackiewicz z Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *