W sobotę wyjazd do Ząbek na rezerwy Legii

Pokaż wszystko

W sobotę wyjazd do Ząbek na rezerwy Legii

Po kompromitującej porażce w ćwierćfinale Pucharu Polski z Włókniarzem Zelów piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki muszą się otrząsnąć i pozbierać. W sobotę 29 kwietnia zielono-czerwoni w samo południe zagrają w podwarszawskich Ząbkach z rezerwami Legii Warszawa w ramach 25. kolejki I grupy III ligi. Spotkanie będzie bardzo trudne, ale z całą pewnością tomaszowianie będą chcieli się przełamać i zrehabilitować.

Legia II Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki
29 kwietnia (sobota) godzina 12:00 – Stadion Miejski Dolcan Ząbki (Ząbki, ul. Słowackiego 21)

Legia II Warszawa to zespół rezerw obecnego Mistrza Polski. Drugi garnitur wojskowych od piętnastu lat rywalizuje na poziomie III i IV ligi, a od sezonu 2007/2008 do sezonu 2012/2013 rywalizował tylko i wyłącznie w rozgrywkach okręgowego i ogólnopolskiego Pucharu Polski ze względu na utworzenie Młodej Ekstraklasy. Legia II Warszawa do ligowej rywalizacji powróciła w rundzie jesiennej 2013 roku w III lidze i występuje w niej do chwili obecnej. Od tego samego roku rozpoczęła się historia spotkań między Lechią Tomaszów Mazowiecki a Legią II Warszawa, które w sumie rozegrały siedem meczów. Zielono-czerwoni wygrali cztery mecze, dwukrotnie podzielili się punktami i raz zeszli z boiska pokonani. Bilans bramkowy wynosi 15:8 na korzyść tomaszowian. W poprzednim sezonie drugi zespół ze stolicy zajął piąte miejsce w ligowej tabeli tuż za naszą drużyną. W pierwszym meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej Lechia wygrała 2:1 po golu Marcina Mireckiego i trafieniu samobójczym, a rewanż zakończył się bezbramkowym remisem. W tym sezonie na jesieni tomaszowianie ulegli Legii II aż 1:4, a honorowego gola dal naszego zespołu strzelił Jakub Rozwandowicz.

W rundzie wiosennej piłkarze ze stolicy rozegrali już osiem, a nie jak inne zespoły siedem spotkań. Wszystko ze względu na przełożenie z jesieni meczu z Huraganem Morąg (3:0). Legia II wiosną zdobyła już czternaście punktów wygrywając cztery mecze, dwa remisując i ponosząc dwie porażki. Najlepszym strzelcem naszego najbliższego rywala jest Sandro Kulenović, który jak do tej pory siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców. W sumie rezerwy warszawskiej drużyny Mistrza Polski zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 46 punktów i już dawno straciły szansę na pierwsze miejsce premiowane awansem do II ligi. Mimo wszystko kadra zespołu składa się z bardzo młodych zawodników, którzy regularnie są powoływani do młodzieżowych reprezentacji i co za tym idzie są bardzo ambitni.

1 Komentarz

  1. Masa pisze:

    W sobotę czeka nas lanie i to wielkie. Mamy 10 pkt. przewagi nad strefą spadkową co nie daje nam spokojnego pozostania w lidze. Trener Jóżwiak ma ciężki orzech do zgryzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *