W sobotę wyjazd do Nowego Dworu Mazowieckiego

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, trzeci już weekend ligowych zmagań I grupy III ligi. Po dalekim wyjeździe do Ostródy naszych piłkarzy czeka znacznie bliższy wyjazd do Nowego Dworu Mazowieckiego. Spotkanie na trudnym terenie z miejscowym Świtem dla zielono-czerwonych nie będzie łatwą przeprawą.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki
25 marca (sobota) godzina: 18:00 – Stadion Miejski Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66)

Piłkarze Lechii będą mieli do przejechania 129 kilometrów i po raz drugi z rzędu przyjdzie im się mierzyć z gospodarzami zawodów przy sztucznym oświetleniu (poprzednie wyjazdowe spotkanie w Ostródzie również odbyło się przy jupiterach). Po 19. kolejkach Świt zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów. Biało-zieloni wygrali siedem spotkań, osiem zremisowali i ponieśli cztery porażki zdobywając 28 goli i tracąc 18 bramek. Na własnym obiekcie nowodworzanie rozegrali do tej pory dziewięć pojedynków, z których wygrali cztery mecze, trzy zremisowali i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. W przerwie między rozgrywkami zespół opuścił trener Przemysław Cecherz, który przeniósł się do innego ligowego rywala Widzewa Łódź. Jego miejsce na ławce trenerskiej Świtu zajął Rafał Kleniewski. Ze Świtem nasza drużyna spotykała się do tej pory pięciokrotnie. Lechia odniosła jedno zwycięstwo, poniosła dwie porażki, a dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. W sumie w pięciu pojedynkach padło osiem bramek, a bilans jest wyrównany i wynosi 4:4. W poprzednim sezonie tomaszowianie w pierwszym meczu rozegranym w Nowym Dworze Mazowieckim wygrali 3:0 po bramkach: Pawła Magdonia, Krystiana Kolasy i Dawida Stańdo. W rewanżu rozegranym na wiosnę w Tomaszowie Mazowieckim Lechia przegrała 0:1. W rundzie jesiennej przy Nowowiejskiej padł remis 1:1. Lechia objęła prowadzenie w 44. minucie po trafieniu z rzutu karnego Wiktora Żytka, a wyrównującego gola w drugiej odsłonie strzelił Adrian Gapczyński.

Sparingowe potyczki w zimowym okresie przygotowawczym Świt może zaliczyć do udanych. W dziewięciu pojedynkach nowodworzanie wygrali pięć spotkań, dwa zremisowali, ponosząc taką samą liczbę porażek. Strzelili rywalom 24 bramki i stracili 16 goli. W pierwszym meczu biało-zieloni przegrali 1:4 z pierwszoligowym Zniczem Pruszków, następnie wysoko 4:2 pokonali mistrza jesieni I grupy III ligi ŁKS Łódź, zremisowali 2:2 z drugoligową Olimpią Zambrów, przegrali 1:3 z Huraganem Wołomin, rozgromili 6:0 czwartoligowy MKS Przasnysz, pokonali 3:2 Dolcan Ząbki (IV liga mazowiecka grupa północna), wygrali 2:1 z czwartoligową Victorią Sulejówek, zremisowali 1:1 z drugoligową Legionovią Legionowo i w próbie generalnej wygrali 4:1 z Lechem Rypin (IV liga kujawsko-pomorska). W zimowej przerwie klub pozyskał czterech zawodników. Do klubu po sezonie przerwy ze Znicza Pruszków powrócił Piotr Basiuk. Oprócz niego biało-zielonych barw będą bronić: Mateusz Argasiński ze Stali Stalowa Wola, Mariusz Gabrych (Karpaty Krosno) i Mateusz Dara (juniorzy Cracovii Kraków). Najlepszym strzelcem zespołu jest Patryk Szczepański, który może pochwalić się pięcioma strzelonymi bramkami oraz Radosław Kamiński, który ma na swoim koncie cztery gole.

Zapraszamy wszystkich kibiców na tekstową relację na żywo z tego meczu, która będzie dostępna na naszej oficjalnej stronie klubu. Ze względu na przebudowę strony mogą wystąpić problemy techniczne. W przypadku wystąpienia awarii relacja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem oficjalnego profilu facebookowego klubu.