Jutro odrobienie zaległości z Olimpią Zambrów – zapowiedź

Pokaż wszystko

Jutro odrobienie zaległości z Olimpią Zambrów – zapowiedź

Tym razem powinniśmy doczekać się startu ligowej wiosny w Tomaszowie Mazowieckim. W najbliższą środę 28 marca o godzinie 16:00 na stadionie im. Braci Gadajów przy ulicy Nowowiejskiej 9/27 w ramach zaległej 19. kolejki I grupy III ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki podejmie Olimpię Zambrów. Spotkanie z piłkarzami z Podlasia zapowiada się bardzo emocjonująco i ciekawie.

Klub z Zambrowa powstał w 1953 roku pod patronatem Zambrowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego, przyjmując nazwę Włókniarz. Po dwóch latach działalności doszło do fuzji Włókniarza z drugim zambrowskim zespołem – Start i utworzono Zambrowski Klub Sportowy. Klub powoli wspinał się po ligowych szczeblach i zyskiwał coraz więcej zwolenników. W 1957 roku biało-niebiescy przyjęli nazwę Olimpia, pod którą występują do dnia dzisiejszego. Klub może pochwalić się wieloma sukcesami na szczeblu wojewódzkim. Zambrowianie to czołowy zespół Podlasia. W swojej historii Olimpia może pochwalić się jedenastoma Pucharami Polski Łomżyńskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Biało-niebiescy bardzo długo występowali w IV lidze podlaskiej. Awans do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zambrowianie uzyskali po sezonie 2007/2008, kiedy w wyniku reorganizacji rozgrywek zajęli czwarte miejsce w tabeli końcowej gwarantujące udział w III lidze. Na tym szczeblu rozgrywkowym Olimpia występowała przez pięć lat, po czym w sezonie 2012/2013 zajęła pierwsze miejsce w tabeli i tym samym uzyskała historyczny awans do II ligi wschodniej. Następnie nastąpił spadek i ponowny awans do II ligi, w której zambrowianie występowali do sezonu 2016/2017. Po nim piłkarze z Zambrowa spadli do I grupy III ligi.

Do tej pory z Olimpią nasza drużyna spotkała się tylko raz i było to w 2. kolejce rundy jesiennej obecnego sezonu. Lechia wygrała 4:2 po dwóch golach Marcina Mireckiego i po jednym Kamila Szymczaka i Jakuba Rozwandowicza. Dla zambrowian trafił natomiast Mateusz Butkiewicz, a druga bramka była autorstwa samobójczego. Warto wspomnieć, że spotkanie w Zambrowie sędziował wtedy Piotr Chojnacki i ten sam arbiter poprowadzi niedzielne zawody.

W inauguracyjnym meczu w ramach 18. kolejki, który odbył się tydzień temu Olimpia pokonała na własnym boisku w derbowym meczu ŁKS Łomża 4:3. Bramki w tym pojedynku dla gospodarzy strzelali: Kamil Jackiewicz, Michał Hryszko, Łukasz Grzybowski i Michał Kuczałek. W miniony weekend zambrowianie przegrali przed własną publicznością z Sokołem Ostróda aż 1:4. W Olimpii w zimowej przerwie między rozgrywkami doszło do kilku zmian personalnych. Odeszli m.in. Artur Marzec, Rafał Babul, Wojciech Zalewski i Mateusz Butkiewicz, którego wyeliminowała kontuzja. Klub pozyskał natomiast czterech graczy. Szeregi zambrowian wzmocnili: Kamil Dykas (Wiślanie Jaśkowice), Kamil Jakubowski (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Mateusz Ostaszewski (Widzew Łódź) oraz Kamil Zalewski (Sokół Ostróda). Podopieczni trenera Wiesława Jancewicza w okresie przygotowawczym do ligowej wiosny rozegrali siedem meczów kontrolnych, z czego Olimpia wygrała pięć spotkań, jedno zremisowała i poniosła jedną porażkę. Zambrowianie kolejno: przegrali 1:3 ze Stomilem Olsztyn (I liga), wygrali 5:3 z Koroną Ostrołęka (IV liga mazowiecka grupa północna), zremisowali 1:1 z Turem Bielsk Podlaski (nasza I grupa III ligi), wygrali z Mławianką Mława (IV liga mazowiecka grupa północna), pokonali 2:1 Polonię Warszawa (nasza I grupa III ligi), rozgromili Ruch Wysokie Mazowieckie (IV liga podlaska) oraz w ostatnim meczu kontrolnym rozbili 7:0 Warmię Grajewo (IV liga podlaska). Najlepszym strzelcem drużyny z Podlasia jest Kamil Jackiewicz, który do tej pory strzelił siedem bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *