Trudne odrabianie zaległości – zapowiedź meczu z Legią II

Pokaż wszystko

Trudne odrabianie zaległości – zapowiedź meczu z Legią II

To będzie już ostatnie zaległe spotkanie naszej drużyny. W środę 18 kwietnia o godzinie 17:00 zielono-czerwoni rozegrają na wyjeździe zaległy meczu w ramach 18. kolejki I grupy III ligi z Legią II Warszawa. Zespół gospodarzy to nieobliczalny rywal pod względem kadrowym ze względu na to, że może wzmocnić się zarówno utalentowanymi juniorami, oraz zawodnikami pierwszej drużyny. Zapowiada się zatem bardzo trudny a zarazem ważny ligowy pojedynek.

Legia II Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki
18 kwietnia (środa) godzina 17:00 – Stadion Miejski Dolcan Ząbki (Ząbki, ul. Słowackiego 21)

Legia II Warszawa to zespół rezerw obecnego Mistrza Polski. Drugi garnitur wojskowych od szesnastu lat rywalizuje na poziomie III i IV ligi, a od sezonu 2007/2008 do sezonu 2012/2013 rywalizował tylko i wyłącznie w rozgrywkach okręgowego i ogólnopolskiego Pucharu Polski ze względu na utworzenie Młodej Ekstraklasy. Legia II Warszawa do ligowej rywalizacji powróciła w rundzie jesiennej 2013 roku w III lidze i występuje w niej do chwili obecnej. Od tego samego roku rozpoczęła się historia spotkań między Lechią Tomaszów Mazowiecki a Legią II Warszawa, które w sumie rozegrały dziewięć meczów. Zielono-czerwoni wygrali sześć spotkań, dwukrotnie podzielili się punktami i tylko raz zeszli z boiska pokonani. Bilans bramkowy wynosi 21:9 na korzyść tomaszowian. W pierwszym meczu rozegranym na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej Lechia wygrała 3:1. Bramki dla zielono-czerwonych strzelili: Jakub Rozwandowicz, Wiktor Żytek i Krystian Kolasa 86. Dla gospodarzy jedynego gola zdobył Mateusz Majewski. Natomiast ostatni raz na wyjeździe w tamtym sezonie w Ząbkach zielono-czerwoni wygrali 3:0 po trafieniach: Adama Gołuńskiego, Kamila Szymczaka i Wiktora Żytka.

Nie ma co ukrywać, że statystyki nie grają i środowy mecz będzie dla zielono-czerwonych bardzo trudny. Legia II Warszawa jest zespołem kadrowo bardzo nieobliczalnym. Wszystko ze względu na wspomaganie się graczami pierwszego zespołu występującymi w Lotto Ekstraklasie oraz młodymi i utalentowanymi zawodnikami biorącymi udział w rozgrywkach Centralnej Ligii Juniorów. Warto wspomnieć, że sporo grupa tych graczy regularnie powoływana jest do reprezentacji narodowych. Jedynym graczem, który dołączył bezpośrednio do rezerw Legii w zimowym okresie przerwy między rozgrywkami był tylko Amos Shapiro-Thompson z Milton Academy (USA). Na boisku w porównaniu z wcześniejszym meczami poprzedniego sezonu nie zobaczymy: Mateusza Majewskiego, Eryka Więdłochy, Mateusza Kochalskiego, Tsubasy Nishiego oraz Tomasza Wełnickiego. Najlepszymi, a przede wszystkim czynnymi strzelcami wojskowych są: Robert Bartczak i Michał Góral, którzy na listę strzelców wpisali się po siedem razy.

 

1 Komentarz

  1. snarki pisze:

    Legła gra PP z Górnikiem w środę.Nie wyśle zawodników z I skałdu na mecze rezerw, co nie oznacza, ze to będze łatwe zadanie.Czeka nas piekielnie trudny mecz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *