Trio z Opoczna zawodnikami Lechii

Pokaż wszystko

Trio z Opoczna zawodnikami Lechii

Kacper Rakowski, Dawid Stańdo i Mateusz Matysiak to piłkarze, którzy od nowego sezonu wzmocnią kadrę naszej drużyny.

Kacper Rakowski (ur. 01.03.1991 Tomaszów) – napastnik. Wychowanek LKS Lubochnia. Kibice z Tomaszowa zapewne pamiętają gracza z występów w barwach Lechii, po czym został zauważony przez trenerów Ceramiki Opoczno i tam rozwijał się piłkarsko w juniorach.
W dorosłej piłce zadebiutował wiosną sezonu 2009/2010.

W Opocznie nie zagrzał długo miejsca i został wypożyczony do II ligowego Bałtyku Gdynia, w barwach którego rozegrał siedem spotkań (173 minuty). Wiosną sezonu 2010/2011 z zerowym dorobkiem bramkowym, wrócił do opoczyńskiego zespołu. Zagrał 14 spotkań w 3 lidze, na boisku spędzając łącznie 476 minut (34 min/mecz).

Dawid Stańdo (ur. 14.12.1991 Tomaszów) – Napastnik. Kolejny wychowanek LKS Lubochnia. Podobnie jak Rakowski, grał w naszym zespole w lidze Okręgowej i poszedł rozwijać swoją piłkarską karierę w Ceramice Opoczno. W ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem klubu. Na boisku zagrał w 30 spotkaniach, spędzając na boisku 2029 minut. Snajper strzelił 8 goli m.in. w spotkaniu z drugim zespołem III ligi Bronią Radom, oraz drużyną która na finiszu III ligi zajęła trzecie miejsce Włókniarzem Zelów. Był najlepszym strzelcem drużyny w mijającym sezonie.  Testowany m.in. przez pierwszoligowy MKS Kluczbork.

Mateusz Matysiak (22 lata) – obrońca. Najbardziej doświadczony z całej trójki. W swojej dotychczasowej karierze min. testowany przez trenerów drużyna Młodej Ekstraklasy Jagiellonii Białystok. W sezonie 2010/2011  bronił barw Ceramiki w III lidze. Rozegrał 21 spotkań, lecz gola nie strzelił (1796 minut).

6 Komentarze

 1. Adi pisze:

  No i super 🙂 Powodzenia!

 2. Kibic pisze:

  A co z pozostałymi testowanymi i czy jeszcze jacyś nowi grajkowie pojawią się na treningu?

 3. WojtaS94 pisze:

  z tego co wiem to ponoć ma ktoś jeszcze na testy przybyć… Jutro na meczu w Łodzi zapytam się trenerów;))

 4. Matyś ma w dorobku 4 miejsce na mistrzowstwach polski juniorow starszych z ceramika opoczno. I z tego co sie orientuje spedzil troche czasu w Zawiszy Bydgoszcz.

 5. RKS pisze:

  Super, widzę, że wyciągane są wnioski z poprzedniego sezonu, nic tak nie uczy jak doświadczenia….Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *