Tomasz Płonka wiceliderem strzelców I grupy III ligi

Pokaż wszystko

Tomasz Płonka wiceliderem strzelców I grupy III ligi

Świetna forma strzelecka Tomasza Płonki w rundzie wiosennej i hat-trick w ostatnim wyjazdowym meczu z GKS Wikielec zaowocowały awansem w klasyfikacji strzelców I grupy III ligi. Najskuteczniejszy snajper zielono-czerwonych ma na swoim koncie już trzynaście goli i tym samym zajmuje drugie miejsce w tej niezwykle prestiżowej klasyfikacji.

Po rundzie jesiennej wielu kibiców Lechii zaczęło wątpić w przydatność rosłego napastnika. Snajper trafił do siatki rywali tylko czterokrotnie i wyglądał blado wśród najlepszych strzelców innych drużyn. Początek rundy jesiennej dla piłkarza jest znakomity. Tomasz Płonka wiosną trafił do siatki rywali już dziewięć razy w siedmiu meczach i zamknął tym samym usta niedowiarkom. Do liderującego w naszej grupie Wojciecha Wociala z Victorii Sulejówek nasz napastnik traci tylko trzy bramki. Mamy nadzieje, że szybko się to zmieni i zobaczymy Płonkę na czele tej klasyfikacji 😉

Biorąc pod uwagę wszystkie cztery grupy III ligi to Tomasz Płonka sklasyfikowany jest na czwartym miejscu ex aequo z Dawidem Jarką z Gwarka Tarnowskie Góry, Damianem Niedojadem z Lechii Dzierżoniów i Przemysławem Banaszakiem z Chełmianki Chełm. Wszystkich snajperów wyprzedzają Maciej Firlej (Ślęza Wrocław), który strzelił 14 goli i Dawid Retlewski (Wda Świecie 9, KP Starogard Gdański 6), który trafiał do siatki rywali piętnaście razy oraz Mateusz Kuzimski (Bałtyk Gdynia) i wspomniany wcześniej Wojciech Wocial z Victorii Sulejówek (obaj po 16 bramek).

2 Komentarze

  1. Gaweł pisze:

    Brawo Tomasz Płonka!!!

  2. snarki pisze:

    Tomek, przynaję ze nie wierzyłem w Twoją jakość po rundzie jesiennej.Teraz posypuje głowę popiołem.Szcun i prosimy o jeszcze, tym bardziej że zaczyna sie teraz mocne granie.!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *