Tomasz Płonka i Wiktor Żytek odeszli z Lechii

Pokaż wszystko

Tomasz Płonka i Wiktor Żytek odeszli z Lechii

Tomasz Płonka i Wiktor Żytek nie są już zawodnikami Lechii Tomaszów Mazowiecki. Pierwszy z nich podpisał kontrakt ze Stalą Rzeszów (IV grupa III ligi), a drugi najprawdopodobniej zostanie zawodnikiem pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Jedno jest pewne, obaj piłkarze w minionym sezonie zanotowali świetne występy w zielono-czerwonych barwach.

Do Lechii Tomasz Płonka trafił latem 2017 roku. Po słabej rundzie jesiennej, w której w siedemnastu meczach strzelił zaledwie cztery gole, błysnął formą w pierwszej połowie tego roku. Runda wiosenna dla rosłego napastnika była znakomita. W meczach rewanżowych na listę strzelców wpisał się aż czternaście razy i tym samym z dolnych rejonów klasyfikacji strzelców przeskoczył na drugie miejsce (w sumie 18 bramek), ustępując zwycięzcy Wojciechowi Wocialowi z Victorii Sulejówek zaledwie czterema trafieniami. Płonka w barwach Lechii wystąpił w sumie w 33 meczach, zdobył 18 goli, cztery razy został napomniany żółtą kartką i spędził na boisku dokładnie 2474 minuty.

Jeśli chodzi o Wiktora Żytka to z naszym klubem związał się w rundzie wiosennej sezonu 2013/2014. Po dwóch latach regularniej gry na pół roku przeniósł się do Śląska Wrocław, gdzie występował w drużynie rezerw. Pod dolnośląskim epizodzie młody piłkarz wrócił do Tomaszowa Mazowieckiego. Ostatnie sezony do znakomite występy na trzecioligowych boiskach. Żytek wielokrotnie udowodnił, że świetnie potrafi sobie radzić na praktycznie każdej pozycji. Z pomocnika został przesunięty do formacji defensywnej, ale nie przeszkodziło mu to w strzelaniu bramek. Podczas swojej przygody w naszym klubie Żytek zagrał w dokładnie 130 oficjalnych meczach, w których strzelił 43 bramki, 27 razy został napomniany żółtą kartką, ani razu nie został ukarany czerwoną. Spędził na murawie dokładnie 11 203 minuty.

Obu piłkarzom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw Lechii Tomaszów Mazowiecki i życzymy powodzenia w dalszej piłkarskiej karierze.

3 Komentarze

  1. Xyz pisze:

    Szukac teraz doswiadczonego napastnika.

  2. Fama pisze:

    To jest poważne osłabienie , dwóch najwięcej strzelających gole . Szkoda !!!

  3. Lechia 1923 pisze:

    to powinni wziąć teraz jakiś z 2 ligi żeby była w końcu upragniona 2 liga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *