Sparingowy remis z Sokołem Aleksandrów Łódzki

Pokaż wszystko

Sparingowy remis z Sokołem Aleksandrów Łódzki

Remisem Lechii Tomaszów Mazowiecki zakończył się trzeci mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy jesiennej nowego sezonu 2017/2018 I grupy III ligi. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka tym razem zremisowali z Sokołem Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:1). Spotkanie odbyło się na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Marciniak 73 – Kamil Lewiński 45

Lechia: Dawid Kędra (46. Patryk Grejber) – Patryk Jakubczyk (46. Adrian Sobczak), Patryk Walasek, Paweł Magdoń (46. Kamil Cyran), Piotr Kornacki – Przemysław Orzechowski, Łukasz Bocian (46. Krystian Kolasa), Kamil Szymczak (46. Wiktor Żytek), Artur Golański (46. Bartłomiej Cieślik), Kamil Lewiński (46. Marcin Mirecki) – Tomasz Płonka (46. Adam Patora).

Od samego początku spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Obie ekipy wymieniały dużo padań, ale nie były w stanie przeprowadzić groźnej akcji. Lechia trochę częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie potrafiła przedrzeć się przez dobrze ustawionych defensorów gospodarzy. Aleksandrowie swoich okazji szukali głównie strzałami z dystansu. Pierwsza odsłona mogła się podobać jeśli chodzi o tempo gry i walkę piłkarzy na boisku. Rozczarował natomiast brak składnych sytuacji strzeleckich. W jednej z ostatnich akcji pierwszej odsłony świetną piłkę na wolne pole otrzymał Kamil Lewiński i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Sokoła.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków podopiecznych trenera Piotra Kupki. Piłkarze Sokoła tuż po wznowieniu gry przeprowadzili dwie szybkie akcje po których zmuszony do interwencji był Patryk Grejber. Zmiany wprowadzone przez trenera Bogdana Jóźwiaka trochę zmieniły obraz gry. W 73. minucie aleksandrowianom udało się wyrównać za sprawą Łukasza Marciniaka. W odpowiedzi po szybkiej kontrze i solowym rajdzie Wiktor Żytek oddał groźny strzał, który z kłopotami odbił pod jego nogi bramkarz rywali. Pomocnik Lechii zagrał przed bramkę, a tam fatalnie spudłował Adam Patora. W końcówce pojedynku gra toczyła się głównie w środku pola z pojedynczymi akcjami pod bramką obu zespołów. Wynik jednak już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Nowym zawodnikiem, który wystąpił w drugiej odsłonie w szeregach Lechii był młodzieżowiec Adrian Sobczyk z trzecioligowych rezerw Śląska Wrocław. Oprócz zakontraktowanych: Adama Patory, Artura Golańskiego, Patryka Walaska, Tomasza Płonki i Kamila Lewińskiego, sprawdzani byli jeszcze: Przemysław Orzechowski, Piotr Kornacki i Patryk Jakubczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *