Spadkowicz był za silny – przegrywamy z Legionovią

Niestety, piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zmarnowali okazję do awansowania na pozycję lidera. W sobotnim spotkaniu przeciwko Legionovii Legionowo, przegraliśmy 0:2, ale punkty zgubił również zespół Sokoła Aleksandrów Łódzki. Strata do lidera zwiększyła się o zaledwie jeden punkt i wynosi obecnie trzy oczka.

Inicjatywę od pierwszej minuty przejął spadkowicz z drugiej ligi. Gospodarze napierali aż w końcu bramkę w dziesiątej minucie zdobył Patryk Paczuk. Stracony gol bardzo rozdrażnił podopiecznych trenera Bogdana Jóźwiaka, przez co to Lechiści ruszyli do ataku. Na nasze nieszczęście, na drodze stawała nam nieskuteczność i… obramowanie bramki.

Nie trafialiśmy do siatki nawet z czterech metrów – w pierwszej połowie piłka odbiła się od poprzeczki. Co gorsza, tuż przed przerwą Mateusz Awdziewicz wyjmował futbolówkę z siatki po raz drugi. Legionovia kontynuowała swoją grę i mieliśmy problemy z przebijaniem się przez środek pola. To właśnie tam rozgrywała się akcja przez długie fragmenty drugiej odsłony. Wynik meczu na 3:0 ustalił Sebastian Weremko.

Nasi zawodnicy przegrali drugi mecz w sezonie i drugi na wyjeździe. Mimo to, musimy podziękować zorganizowanej grupie kibiców, która znowu pojechała za Lechią i dopingowała przez całe spotkanie. W najbliższą niedzielę czeka nas spotkanie z Ursusem Warszawa. Początek starcia o godzinie 11:00 – liczymy, że mimo porażki, pojawicie się tam!

Legionovia Legionowo – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (2:0)
Bramki: Patryk Paczuk 10′, Daniel Choroś 43′, Sebastian Weremko 76′

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Łukasz Buczkowski – Jakub Rozwandowicz, Kamil Szymczak, Artur Golański (Michał Efir 62′), Łukasz Bocian, Marcin Mirecki (Krystiam Kolasa 75′) – Bartłomiej Maćczak (Eryk Kaproń 65′)