"Sokół odleciał" (VIDEO)

Pozostały niespełna trzy tygodnie do rozpoczęcia ligowej wiosny, a forma naszych piłkarzy jest zmienna jak pogoda podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym rozgrywanych obecnie w Oslo. Po zwycięstwie w Legionowie i remisie drużyny z KS Poświętne przyszedł czas na sparing z przeciwnikiem z górnej półki. Sokół Aleksandrów Łódzi to drużyna grająca obecnie w trzeciej lidze. Zespół zajmuje siódme miejsce ze stratą jedenastu punktów do lidera. Niestety środowy mecz zakończył się porażka naszych piłkarzy 1:5 (1:3). Zawodnicy Lechii zagrali bardzo słabo. Od początku spotkania było widać różnicę klasy. Jedynie początek mógł się podobać tomaszowskim kibicom, którzy w nielicznym gronie przybyli na stadion.

Pierwszą bramkę obejrzeliśmy w 13 minucie spotkania. Rzut wolny wykonuje Szymczak. Kamil podaje na prawe skrzydło do jednego z naszych graczy, a ten decyduje się na dośrodkowanie. Zawodnik gospodarzy odbija piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazuje na jedenasty metr. Rzut karny wykonuje Nowacki, który pięknym strzałem nie daje szans bramkarzowi z Aleksandrowa.  Wznowienie gry szybka kontra przeciwników i już mamy wyrównanie w meczu. Coś niesamowitego  nie minęła nawet minuta. Fatalna postawa obrońców.

W 31 minucie gospodarze tego meczu wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne z lewego narożnika, nieupilnowany Świętosławski skacze najwyżej i niestety przegrywamy 1:2. Defensywa jest dziurawa jak szwajcarska „GOUDA”.

Przez kolejne pięć minut spotkania nasi gracze próbują zmienić niekorzystny rezultat. Niestety po raz kolejny tracimy piłkę na własnej połowie. Szybkie prostopadłe podanie gracza Sokoła i Kowalski podwyższa wynik na 3:1. Fatalnie wygląda gra naszych zawodników. Nie potrafimy sobie stworzyć czystej, klarownej sytuacji bramkowej. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:3. Jest to najniższy wymiar kary.

W drugiej połowie na boisku pojawia się Łysakowski, Polit, oraz testowany przez trenera Kościstego gracz Kolejarza Łódź – Rafał Chorąży. Zmiany nie wiele wniosły do gry naszego zespołu i to gospodarze w ostatnim kwadransie gry podwyższyli prowadzenie. Strzelcem gola w 76 minucie jest Łagodziński, natomiast wynik ustala Adamiec w 82.  Sokół ma jeszcze kilka okazji, ale na szczęście nasz bramkarz spisuje się dobrze i nie pozwala już sobie na kolejną kompromitację.

O tym spotkaniu lepiej zapomnieć. Niestety po raz kolejny widać było chaos w grze naszego zespołu. Trener Kościsty ciągle próbuje nowych ustawień. Zostały nam jeszcze dwie gry kontrolne (z Concordią, z Pilicą Przedbórz) przed arcyważnym meczem  z Omegą, który zadecyduje czy Lechia będzie miała szansę na grę o 1 miejsce w IV lidze. Miejmy nadzieję, iż dzisiejszy sparing to tylko zadyszka. Najbliższy mecz nasi piłkarze rozegrają w sobotę z Concordia Piotrków Trybunalski. Miejsce rozegrania i godzinę podamy w najbliższym czasie.

Skład: Chachuła – Karp, Lusek, Cyran, Dolot, Barański – Szymczak, Ząbecki, Lawerski – Nowacki, Kubiak

Rezerwowi: Łukasik, Chrzanowski, Kawecki, Polit, Łysakowski, Chorąży (testowany)

Lechia – Sokół from bartek26tm on Vimeo.