Sokół i Pelikan uzupełnili pucharową stawkę

Znamy już wszystkie zespoły, na które mogą trafić piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. W ostatnich zaległych meczach na szczeblu okręgowym, które odbyły się w ostatni weekend awans uzyskali rywale zielono-czerwonych z I grupy III ligi: z okręgu łódzkiego Sokół Aleksandrów Łódzki, a ze skierniewickiego Pelikan Łowicz.

Sokół Aleksandrów Łódzki zmierzył się w Kutnie z miejscowym Sand Busem. Początkowo spotkanie miało się odbyć w środę 25 października, ale zostało odwołane ze względu na zły stan boiska. Tym razem sobota 25 listopada okazała się bardziej sprzyjająca jeśli chodzi o warunki pogodowe i mecz udało się rozegrać. Spotkanie było niezwykle wyrównane i emocjonujące. Czwartoligowy KS Kutno już w 2. minucie objął prowadzenie po samobójczym trafieniu gracza Sokoła. Podopieczni trenera Piotra Kupki wyrównali tuż po przerwie dzięki trafieniu Łukasza Chojeckiego. Wynik remisowy utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Dogrywka nie przyniosła bramek i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Konkurs jedenastek wygrali 3:1 piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki i tym samym to oni obok Andrespolii Wiśniowa Góra uzyskali awans do fazy wojewódzkiej z okręgu łódzkiego.

Wielu sympatyków piłkarskich liczyło na kolejną niespodziankę w okręgu skierniewickim. Po wyeliminowaniu w półfinale Unii Skierniewice przez GLKS Wołucza szansę na sprawienie sensacji miał drugi zespół Pelikana Łowicz (IV liga łódzka), który podejmował pierwszy zespół Pelikana występujący w I grupie III ligi. Ze względu na odwołanie spotkania ligowego z MKS Ełk postanowiono rozegrać go w samo południe w niedzielę 26 listopada. Po pierwszej odsłonie zapowiadało się na sensację po tym jak rezerwy do szatni schodziły przy prowadzeniu 1:0. Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Płuski nie dali swoim kolegom praktycznie żadnych szans i wygrali zgodnie z planem 4:2.

Tym samym znamy już wszystkich ośmiu ćwierćfinalistów wojewódzkiego Pucharu Polski. Losowanie par odbędzie się prawdopodobnie w połowie stycznia przyszłego roku w siedzibie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.