Smutny wieczór w Warszawie

Nie tak wyobrażaliśmy sobie niedzielni wieczór przy ulicy Konwiktorskiej. Piłkarze Lechii zostali zdominowani przez warszawską Polonię i przegrali z „Dumą Stolicy” 0:3. Niestety, tym samym stracili pozycję lidera i spadli na piąte miejsce w tabeli pierwszej grupy III ligi.

Nasi zawodnicy zostali kompletnie zdominowani przez rywali. Stołeczny zespół dominował przez niemal całe 90 minut i grał koncertowo, co docenił również trener Bogdan Jóźwiak. Na pomeczowej konferencji gratulował rywalom, mówiąc, że „Polonia wygrała zasłużenie, bo była lepsza pod każdym aspektem gry”. Najwięcej problemów miała sprawić znakomita motoryka przeciwników.

– Dla nas jest to bolesna porażka. Przegraliśmy w trzecim meczu 3:0 pierwszy raz, ale może dobrze, że to stało się teraz na Polonii, ponieważ da nam to możliwość złapania trochę dystansu do sytuacji jaka obecnie u nas panuje – dodawał w wypowiedzi dla mediów.

Już w szóstej minucie do własnej bramki trafił Patryk Walasek. Polonia dominowała i dobiła Lechistów w drugiej połowie – dwie bramki zdobył Krystian Pieczara, który z czteroma bramkami na koncie został liderem klasyfikacji króla strzelców. Polonia z sześcioma punktami na koncie wskoczyła na podium i zajmuje trzecie miejsce.

Kolejne spotkanie Lechii już w tę niedzielę. O godzinie 11.00 zmierzymy się z Pelikanem Łowicz, który po tej kolejce znalazł się na szczycie tabeli.

Polonia Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0)
Bramki: Patryk Walasek 6′ (s), Krystian Pieczara 60′, 73′

Lechia: Mateusz Awdziewicz (46′ Piotr Bukowski) – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Patryk Walasek, Patryk Jakubczyk (46′ Piotr Kornacki) – Jakub Rozwandowicz, Łukasz Bocian, Kamil Szymczak (68′ Krystian Kolasa), Artur Golański, Marcin Mirecki (76′ Kacper Przedbora) – Bartłomiej Maćczak.