Skrzypiec opuszcza zespół, Holewiński nowym bramkarzem.

Jakub Skrzypiec to niewątpliwie jeden z najlepszych graczy Lechii w rundzie jesiennej. W krótkim czasie bramkarz stał się pewnym punktem zespołu trenera Pawłowskiego. Niestety gracz postanowił, iż nie przedłuży kontraktu z naszym klubem i opuścił drużynę. W jego miejsce zarząd podpisał umowę z Arturem Holewińskim. Parametry fizyczne nowego gracza to 184cm wzrostu i 80kg wagi.

32 letni bramkarz ostatnio występował w III ligowym klubie Ruch Wysokie Mazowieckie. Artur posiada interesującą przeszłość piłkarską. Holewiński siedem sezonów spędził w Ceramice Opoczno, z którą awansował do II ligi. Wiosną w sezonie 2003/2004 zawodnik został przetransferowany do Górnika Lęczna. Bramkarz zagrał spotkanie w Ekstraklasie przeciwko Amice Wronki. Górnik wygrał ten mecz 1:0. Po roku opuścił Leczną i rozegrał wiosenny epizod w MG MZKS Kozienice. Kolejny rok zawodnik spędził w Widzewie Lódź. Początki jego kariery w tym klubie nie były obiecujące, jednak Artur doczekał się swojej szansy i z meczu na mecz grał co raz lepiej, aż w spotkaniu z Jagiellonią Białystok został okrzyknięty bohaterem weekendu. Wiosną sezonu 2006/2007 zawodnik odchodzi z Widzewa do III ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie. W sezonie 2007/2008 Ruch wywalczył awans do II ligi. Holewiński rozegrał w klubie cztery sezony. Dobre występy, plany sportowe Lechii, a także miejsce zamieszkania gracza (Opoczno), przyczyniły się do transferu tego bramkarza. Miejmy nadzieję, iż zawodnik będzie pewnym punktem naszej drużyny, czego mu życzymy.

Statystyki Artura Holewińskiego.

sezon 2007/2008 3 liga 28 spotkań 2520 minut 19 wpuszczonych (7 dom/12 wyjazd) 0,67/mecz

jesien 2010/2011 2 liga 16 spotkań 1440 minut 21 wpuszczonych (9 dom/12 wyjazd) 1,31/mecz

Po  podpisaniu kontraktu przez Udoudo, jest to drugi zawodnik, który wzmocnił klub z Nowowiejskiej. Niestety transfer Timothiego Olufemi nie doszedł do skutku. Pomocnik z Nigerii nie przeszedł testów medycznych (problemy z kolanem) i zarząd postanowił zrezygnować z tego zawodnika.