Skromne zwycięstwo okupione kontuzjami

Za nami dziewiąta kolejka piłkarskiej III ligi. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka pokonali na wyjeździe Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 – dzięki temu utrzymujemy trzecie miejsce w tabeli i wciąż znajdujemy się jedynie dwa oczka z przodującą dwójką.

Mecz w pierwszej połowie nie miał zbyt wielkiej historii. Pierwsze trzydzieści minut było zwykłym badaniem przeciwnika, a dopiero po tym czasie miejscowi ruszyli do ataku, ale nie byli w stanie przebić naszego muru w bramce. Naszym bastionem był oczywiście Mateusz Awdziewicz, który odbijał kolejne strzały. Przyjemność dla kibiców z Tomaszowa Mazowieckiego rozpoczęła się w drugiej połowie.

Już na samym początku w polu karnym padł Bartłomiej Maćczak i nasza drużyna otrzymała rzut karny. Piłkę w siatce pewnym strzałem umieścił Artur Golański i od tego momentu prowadziliśmy swoją grę. Niestety, zwycięstwo znowu okupiliśmy urazami. Najpierw bark wybił Łukasz Buczkowski – czeka go kilka tygodni przerwy. W 74 minucie problemy z kręgosłupem miał Krystian Kolasa i on też musiał opuścić boisko.

Mimo to, udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca i zabrać do Tomaszowa trzy punkty. Z tego miejsca należy też podziękować ponad 20-osobowej ekipie kibiców Lechii, która wybrała się do Nowego Dworu Mazowieckiego i dzielnie dopingowała zespół przez 90 minut. Dziękujemy!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:1 (0:0)
Bramki: Artur Golański 50′

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Patryk Walasek, Łukasz Buczkowski (52′ Jakub Rozwandowicz), Jakub Żmuda – Krystian Kolasa (74′ Eryk Kaproń), Artur Golański, Kamil Szymczak, Michał Efir (90+2′ Sebastian Kawecki), Marcin Mirecki – Bartłomiej Maćczak