Siedemnasty rywal Pelikan Łowicz

Pokaż wszystko

Siedemnasty rywal Pelikan Łowicz

To będzie ostatnie spotkanie na trzecioligowym froncie w tym roku. Zaległym, siedemnastym rywalem Lechii Tomaszów Mazowiecki w walce o awans do II ligi będzie Pelikan Łowicz. Spotkanie odbędzie się już jutro, czyli w niedzielę 27 listopada o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej.

Klub Sportowy Pelikan Łowicz powstał w 1945 roku i na początku składał się głównie z zawodników łowickich drużyn występujących w czasie działań zbrojnych na ziemiach polskich. Dokładniejsza historia Pelikana nie jest łatwo dostępna i dlatego postanowiliśmy skupić się na najważniejszych informacjach. Warto wspomnieć, że klub poprzez swoją działalność wychował kilku bardzo dobrych piłkarzy takich jak m.in. Zbigniew Czerbniak, Michał Adamczyk, Robert Wilk oraz obecny reprezentant Polski i zawodnik francuskiego Olympique Lyonnais Maciej Rybus. W 1991 roku łowiczanie uzyskali historyczny awans do III ligi, w której przez wiele lat radzili sobie bardzo dobrze. W sezonie 2005/2006 biało-zieloni zajęli drugie miejsce w rozgrywkach i wzięli udział w meczu barażowym o prawo gry w II lidze z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszym meczu łowiczanie zremisowali na własnym boisku 1:1, ale w rewanżu ulegli rywalom aż 2:5. Sezon później Pelikan ponownie zakończył zmagania na drugiej pozycji i ponownie wziął udział w dwumeczu barażowym. W pierwszym z nich piłkarze z Łowicza wygrali 2:0 z Kmitą Zabierzów, a w drugim na wyjeździe przegrali 2:3 co dało im ostatecznie upragniony awans do ówczesnego zaplecza ekstraklasy, czyli II ligi. Do chwili obecnej jest to największy sportowy sukces sekcji piłkarskiej. Na tym szczeblu rozgrywkowym ekipa „Ptaków” zagrała tylko rok i po reformie rozgrywek zagrała w II lidze wschodniej (trzeci poziom rozgrywkowy). W sezonie 2013/2014 łowiczanie spadli do III ligi i występują w niej do dnia dzisiejszego. Do tej pory Lechia z Pelikanem spotkała się pięciokrotnie. Dwa razy zwyciężyła nasza drużyna, trzy razy triumfowali rywale, natomiast żadne spotkanie nie zakończyło się podziałem punktów. Bilans bramkowy to 3:4 na korzyść zespołu z Łowicza. Ostatnio przy ulicy Nowowiejskiej w poprzednim sezonie Pelikan wygrał 1:0, a na własnym boisku 2:0. Najlepszymi strzelcami biało-zielonych są: Jurij Hłuszko i Wojciech Wojcieszyński, którzy w rundzie jesiennej zdobyli jak na razie po sześć goli.

W rundzie jesiennej na wyjazdach łowiczanie spisywali się bardzo dobrze zdobywając w siedmiu meczach trzynaście punktów. Na ten bilans złożyły się cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Pelikan w tych spotkaniach: przegrał 1:2 z rezerwami Legii Warszawa, uległ 0:1 Ursusowi Warszawa, zremisował 1:1 z ŁKS Łomża, wygrał 2:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie, pokonał Concordię Elbląg 2:1, rozgromił 4:0 Huragan Wołomin oraz zwyciężył 2:1 z Motorem Lubawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *