Sekcja Brydża Sportowego i Gier Umysłowych

Pokaż wszystko

Sekcja Brydża Sportowego i Gier Umysłowych

E8

Sekcja działa pod nazwą „BRYDŻ QUARTET – Lechia Tomaszów Maz.”

BRYDŻ SPORTOWY w Tomaszowie Maz.:
Sekcja działa w porozumieniu z Zarządem RKS „LECHIA” Tomaszów Mazowiecki, a założona została z inicjatywy Waldemara Gałek, dyplomowanego instruktora Brydża Sportowego, mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, wieloletniego działacza oraz sympatyka Klubu „LECHIA” Tomaszów Maz. i członka Zarządu Wojewódzkiego Związku Brydża Sportowego.

Dzięki wszystkim przyjaznym ludziom działającym w Klubie RKS „LECHIA”  Tomaszów Maz. udało się stworzyć sekcję brydża i zarejestrować drużynę w rozgrywkach ligowych w roku 2010. Szybko weszliśmy do III ligi polskiej, gdzie walczymy co roku o awans. W sezonie 2011/2012 byliśmy w grupie awansowej ale się „nie udało” – wynik był niezły, ale nie wystarczał do awansu.

W roku 2012 uległem poważnemu wypadkowi samochodowemu i moja działalność musiała być ograniczona. Brydż jednak jest dyscypliną, gdzie sprawność fizyczna ma drugorzędną rolę i nadal pomimo ciężkiego urazu mogłem prowadzić  szkolenie i rozgrywki ligowe. Wynik w sezonie 2012/2013 nie był może oszałamiający ale postawa zawodników i końcowa mobilizacja spowodowała, że miejsce w III lidze pozostało nie zagrożone.

brydz1

SKŁAD DRUŻYNY:

Waldemar Gałek – kierownik sekcji, trener,                                  e-mail: [email protected], tel. 44 724 72 23
Edward Kamiński – sędzia klubowy
Paweł Gajak – sędzia klubowy
Tomasz Sobczak
Eligiusz Lasota
Robert Jagodziński
Mariusz Łasiewicki
Waldemar Putz
Ewa Łukowska
Kazimierz Adamski

PLANY:
W przyszłym sezonie pragnę wzmocnić nasze siły, a dzięki pomocy i partnerstwu tak zacnego zarządu klubu rozegramy szereg treningów oraz turniejów w Tomaszowie Maz, miastach województwa i w Spale czyli w miejscowości o wybitnych tradycjach sportowych. Miło mi poinformować wszystkich, że po rozmowach z przyjaciółmi – właścicielami  „Carskiej Wieży” i „Rezydencji” w Spale objęto moje działania oraz turnieje organizowane szczególnie z młodzieżą tomaszowską opieką przez „duże TAK !!!” z czego jestem dumny i bardzo dziękuję za zaufanie do mojej osoby – nie zawiodę !
Bardzo chciałbym zintegrować wszystkich chętnych do gry z całego województwa – myślę tu zarówno o młodzieży jak i o dorosłych ponieważ brydż to sport bez barier, czyli „nieważna płeć, nieważny wiek, nieważny kolor skóry – ważne są tylko szare komóry” i pod tym hasłem chciałbym zobaczyć w naszych turniejach i rozgrywkach TYSIĄCE… osób – to moje marzenia – a czas pokaże czy sale turniejowe Tomaszowa Mazowieckiego pomieszczą wszystkich chętnych.

INFORMACJE DODATKOWE:
Chciałbym zaznaczyć, że sportowe gry umysłowe a wśród nich niepodważalnie„najpiękniejszy Książę z Bajki”czyli BRYDŻ SPORTOWY jest pełnoprawną dyscypliną w ramach której co roku odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Polski obejmujące kilka ligowych poziomów i ekstraklasę, będącą zapleczem reprezentacji Polski.
Zawody i Turnieje Brydżowe Krajowe i Zagraniczne przyciągają wielu młodych ludzi a zdobywane w nich medale i laury oraz znakomite nagrody są pełnowartościowymi trofeami i w żadnej mierze nie ustępują one uzyskanym sukcesom w innych sportach – chociażby w sportach siłowych.
Są też rozgrywane oficjalne Mistrzostwa Europy i Świata w Brydżu Sportowym dające pełnię satysfakcji dla ich zwycięzców. Warto dodać, że „strojem sportowym” w naszej dyscyplinie jest garnitur na miarę – „pod muchą” i tak jesteśmy postrzegani jako sport elitarny „nie dla każdego” – dający ogromną satysfakcję, prestiż i ranking.

Brydż młodzieżowy objęty jest także szczególną opieką ze strony Ministerstwa Sportu. Corocznie organizowane są Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej oraz Mistrzostwa Młodzików.
Część młodzieży wyjeżdża na Brydżowe Ogólnopolskie Obozy Młodzieżowe, gdzie wśród innych dyscyplin i rekreacyjnych zajęć we wspaniale wyposażonych ośrodkach wypoczynkowych prowadzimy zaawansowane szkolenie młodych brydżystów przy udziale znakomitych reprezentantów naszego kraju oraz szkoleniowców profesjonalistów w swej branży. Młodzież województwa łódzkiego od lat należy do ścisłej czołówki krajowej i z wielką przyjemnością dołączylibyśmy do naszych reprezentantów naszych najzdolniejszych uczniów – aby wspólnie walczyć o prymat w naszym kraju i świecie. Młodzieżowy Brydż Sportowy to często czysta rekreacja ale połączona z wielkimi wyzwaniami na poziomie sportu wyczynowego w którym zwyciężają tylko najlepsi.

Niezależnie od działalności sportowej prowadzę również rozmowy z władzami Urzędów, Szkół, Domów Kultury, Stowarzyszeń i Organizacji w celu wprowadzenia szerokiego zakresu szkolenia w grach umysłowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – czyli dla wszystkich chętnych i zainteresowanych twórczym spędzaniem czasu wolnego a zabarwionego dodatkowo logicznym rozumowaniem i rywalizacją sportową w ramach sekcji RKS LECHIA Tomaszów Maz.

Kontakt:

Waldek_mini

Waldemar Gałek
tel. 44 724 72 23
[email protected]

www.lzbs.pl

 

 

 

2 Komentarze

  1. jo pisze:

    A W 1000 TEŻ GRACIE?

  2. Zord pisze:

    A w pokera sportowego też gracie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *