RKS Lechia – KS Paradyż 2:0

W dzisiejsze popołudnie zespół RKS -u na sztucznej płycie przy Nowowiejskiej rozegrał kolejny sparing podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Rywalem Lechii była drużyna KS Paradyż, aktualny vice lider IV ligi.

Pomimo panującego chłodu niemała liczba sympatyków piłki nożnej zjawiła się na trybunach, aby na żywo zobaczyć aktualną dyspozycję piłkarzy z Tomaszowa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Lechia zdecydowanie przeważała na murawie, długo utrzymywała się przy piłce, kontrolowała tempo gry, jednak nie potrafiła sforsować nieźle zorganizowanej obrony ekipy przyjezdnej. Goście bronili się całym zespołem na własnej połowie opierając swoją grę na szybkich kontrach. Po jednej z takich akcji futbolówka wylądowała na poprzeczce bramki Chachuły, natomiast Lechia odpowiedziała kilkoma strzałami. Od pierwszego gwizdka na drugą połowę nasi piłkarze ruszyli na swojego rywala i już w 50 minucie Kacper Rakowski wyszedł sam na sam z bramkarzem. Ten dobrze skrócił kąt i strzał „ Raka” minął lewy słupek. Ta dobra akcja dała sygnał do kolejnych ataków.

Z każdą minutą zawodnicy Paradyża wyglądali coraz gorzej pod względem przygotowania fizycznego i już nie nadążali z kryciem. W 73 minucie po składnej zespołowej akcji Lechia objęła prowadzenie. Dobre prostopadłe podanie wykonał Rakowski do Stańdy. Ten wykorzystał swoją szybkość, dopadł do piłki i sprytnym podcięciem nad bramkarzem zdobył gola. W 78 minucie po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym ustawiony był Andrzej Dolot, który pewnym strzałem głową ustalił wynik meczu na 2:0.

Skład Lechii: Chachuła, Milczarek, Cyran, Dolot, Mirecki, Król, Chojecki, Żytek, Pierzyński, Todorowicz, Rakowski.

Zagrali także: Matysiak, Bernacki, Holewiński, Stańdo, Iwańczuk, Morgaś,