Pierwsza porażka rezerw

W klasie A w grupie I rezerwy Lechii przegrały wyjazdowe spotkanie ze Skalnikiem Sulejów.

W sobotę rezerwy Lechii Tomaszów udały się na spotkanie do Sulejowa z miejscowym Skalnikiem. Mecz od początku nie przebiegał tak jak chciałby trener Żmuda. Bardzo nierówna murawa nie pomagała tomaszowianom, preferującym raczej grę po ziemi i spokojne budowanie akcji. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando walki w środku pola i obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Pochwalić należy dobrą grę linii defensywnej, która bardzo często łapała sulejowian na spalonego lub niwelowała próby ataku. W drugiej części nasza drużyna zaczęła częściej dochodzić do głosu i śmielej atakować. Jednak na bohatera tego spotkania wyrasta sędzia, który nie dopatruje się faulu w polu karnym na naszym obrońcy Krystianie Pełce. Jak to w piłce bywa sytuacja się odwraca. W 66 minucie Skalnik obejmuje prowadzenie, sędzia nie dopatruje się spalonego. W 70 minucie w okolicach trzydziestego metra faul na naszym zawodniku. Do piłki podchodzi Damian Kugiel i po mocnym uderzeniu piłka ląduje w bramce gospodarzy. Od tego momentu Lechici zaczynają coraz śmielej atakować. W 75 minucie Król dobrze włączył się po skrzydle i dogrywa w okolice 11 metra do Kugla. Ten jednak pudłuje z bliskiej odległości. W 83 minucie kolejny faul na naszym napastniku w polu karnym Skalnika i po raz kolejny sędzia nie odgwizduje jedenastki. Gdy się wydawało, że mecz zakończy się remisem w doliczonym czasie gry gospodarze wykonywali rzut wolny, po którym zawodnik Skalnika trafił głową do naszej bramki.

Skład Lechii II: Sulgostowski – Siedlecki, Goleń, Rajski, Pełka – Wajszczyk(61’ Sosiński), P. Żerek, Przedbora, Król – Kugiel, Stępień(86’ M. Żerek)

Kolejny mecz zostanie rozegrany 6 września o godz. 17:00 w Tomaszowie z Luciążanką Przygłów.