Remis ze Zjednoczonymi w próbie generalnej

W ostatnim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zremisowali na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków (IV liga łódzka) 1:1 (0:1). Spotkanie rozgrywane w wielkim upale nie było porywające, a sztab szkoleniowy testował kilku nowych graczy.

Zjednoczeni Stryków – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:0)
Bramka dla Lechii: Arkadiusz Gajewski 81

Lechia: Daniel Kusztan – Jakub Żmuda, Kamil Cyran, Paweł Magdoń, Kamil Tlaga – Jakub Rozwandowicz, Kamil Szymczak, Artur Golański, Łukasz Bocian, Marcin Mirecki – Bartłomiej Maćczak, na zmiany wchodzili: Mateusz Awdziewicz – Bartłomiej Zieliński, Arkadiusz Gajewski, Kacper Przedbora, Michał Danilczyk.

W próbie generalnej wystąpiło wielu nowych graczy. Na boku obrony od pierwszych minut zagrał 21-letni Jakub Żmuda z trzecioligowej Stali Brzeg, Bartłomiej Zieliński z drugoligowego GKS Bełchatów, a pomiędzy słupkami stanął osiemnastoletni Daniel Kusztan z Pogoni Szczecin. W drugiej odsłonie w polu zagrali Arkadiusz Gajewski z Sokoła Ostróda oraz Michał Danilczyk z trzecioligowej Kotwicy Kołobrzeg. Oprócz nich sztab szkoleniowy przyglądał się postawie trenującego prawie od samego początku z zespołem Bartłomiejowi Maćczakowi.

Spotkanie nie było porywające. Mimo późnej pory rozegrania meczu zawodnikom obu drużyn we znaki dawał się upał. Częściej przy piłce utrzymywali się tomaszowianie. Zielono-czerwoni prowadzili grę, a gospodarze próbowali grać z kontry i zmuszali przyjezdnych do błędów. W 17. minucie Zjednoczeni wyszli na prowadzenie. Daniela Kusztana pokonał napastnik gospodarzy. Lechia próbowała szybko wyrównać. Jeszcze przed przerwą podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka dwukrotnie wbili futbolówkę do siatki rywali, jednak w obu przypadkach arbiter główny odgwizdał pozycję spaloną. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Przewaga należała do tomaszowian, którzy dążyli do wyrównania. Na bramkę trzeba było czekać do 81. minuty, kiedy świetne podanie Jakuba Rozwandowicza wykorzystał Arkadiusz Gajewski. Tym samym w próbie generalnej Lechia zremisowała z czwartoligowym zespołem Zjednoczonych Stryków 1:1.