WIDEO|Z Ursusem na remis

W dzisiejsze słoneczne popołudnie na stadionie przy  ulicy Nowowiejskiej drużyna Lechii walczyła o kolejne ligowe punkty w pojedynku z Ursusem Warszawa.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Do podstawowej jedenastki powrócił Kamil Szymczak. Trener Rogulski na środku obrony postawił niespodziewanie na Wiktora Żytka.

IMG_1730

Już w 7 minucie zielono – czerwoni mogli otworzyć wynik pojedynku. Jakub Rozwandowicz popisał się świetnym prostopadłym podaniem w pole karne do Macieja Prusinowskiego, jednak ten w dogodnej sytuacji fatalnie się pomylił. Do końca pierwszej odsłony w zasadzie Tomaszowianie nie potrafili już sforsować szczelnej i dobrze współpracującej obrony Ursusa.

IMG_1734

Przyjezdni postawili przede wszystkim na obronę, w przednich formacjach wyglądając naprawdę mizernie. Po zmianie stron sytuacja na murawie nie uległa zmianie.

IMG_1738

Aktywniejsi pozostali zawodnicy Lechii, którzy starali się stworzyć coś konstruktywnego.

IMG_1746

W 65 minucie zielono – czerwoni wywalczyli sobie rzut wolny z odległości około 25 metrów, jednak również po stałym fragmencie nie udało się zmusić do kapitulacji bramkarza z Warszawy.

IMG_1781

Ursus w zasadzie tylko raz groźnie zaatakował. W 80 minucie nasza drużyna zaliczyła niepotrzebna stratę na połowie rywala, ten przeprowadził szybką kontrę, która na szczęście zakończyła się uderzeniem w boczną siatkę bramki Michała Chachuły.

IMG_1789

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Podopieczni trenera Rogulskiego zagrali dobre zawody. Lechia walczyła, starała się coś skonstruować na połowie rywala, choć miejsca do tego było naprawdę niewiele. Ursus zajmujący dużo lepszą pozycję w tabeli oprócz naprawdę szczelnej defensywy nic wielkiego nie pokazał. Już w najbliższą środę Tomaszowianie pojadą do Łodzi zmierzyć swoje siły z ekipą ŁKS – u. Wszystkich sympatyków Lechii serdecznie zapraszamy.

IMG_1750

Skład Lechii: Chachuła, Matysiak, Matuszczyk, Żytek, Milczarek, Szymczak, Rozwandowicz, Potakowski, Prusinowski, Mirecki, Jardel.

Z ławki: 59 min. Witczak za Szymczaka, 68 min. Stańdo za Potakowskiego, 84 min. Majchrowski za Matysiaka, 87 min. Dolot za Milczarka.

Wyniki wszystkich spotkań 27 kolejki

Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3-0 GKP Targówek (Warszawa)
(wo)
Pelikan Łowicz 1-2 Pogoń II Siedlce 3 maja, 11:15 (200)
Robert Kowalczyk 55 (k) – Hubert Tomalski 46, Michał Ogrodnik 80
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-2 Broń Radom 2 maja, 12:00 (120)
Jakub Cesarek 35, Karol Drwęcki 72, Mateusz Zawiska 85 – Mariusz Marczak 39, 90
RKS Lechia Tomaszów Maz. 0-0 Ursus Warszawa 3 maja, 16:00 (300)
MKS Polonia Warszawa 1-2 ŁKS Łódź 3 maja, 18:00
Grzegorz Arłukowicz 75 – Dawid Sarafiński 14, Maurício 88 (k)
Warta Sieradz 1-0 Omega Kleszczów 2 maja, 13:00 (250)
Jarosław Szyc 76
Sokół Aleksandrów Łódzki 3-1 WKS Wieluń 1 maja, 16:15 (250)
Samuel Uche Obi 8, Rafał Serwaciński 28, Damian Bierżyński 63 – Damian Dwornik 17
mecz pierwotnie zaplanowany na 16:00 rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia gości
Radomiak Radom 1-1 Legia II Warszawa 3 maja, 17:00