(video) Remis po bezbarwnej grze

W swoim pierwszym meczu sparingowym, piłkarze Lechii zremisowali w Moszczenicy z miejscowym Włókniarzem 1:1 (0:1). Bramkę zdobył testowany zawodnik z Włókniarza Zgierz – Adrian Kołodziejczyk.

Skład I połowa: Adamczyk – Karp, Barański, Dolot, Werner – Klikovac, Pajovic, Tonowicz, Krstovic, Chrzanowski – Grabowski.

Skład II połowa: Błażejewski – Barański, Hajto, Cyran, Matysiak – Pogorzała, Koprowski, Luke, Kołodziejczyk – Król, Kubiak

W pojedynku tym trener Majak postanowił sprawdzić umiejętności graczy, którzy w nowym sezonie mogą zasilić szeregi zespołu, a także tych, którzy w minionym wchodzili z ławki. Wyjątkiem był występ Karpia, Dolota, Cyrana, Kubiaka i Tonowicza, którzy zagrali po 45 minut.

Mecz obu drużyn nie był miłym dla oka widowiskiem. Jednak w 2 minucie mieliśmy pierwszą groźną akcję, po której zawodnik gospodarzy zdołał oddać strzał na bramkę. Na nasze szczęście piłka minęła lewy słupek Adamczyka.

Mija kwadrans gry, ale składnych akcji ofensywnych brak. W naszej drużynie szwankuje środek pola. Defensywa także gra niepewnie. Szczególnie na lewej stronie obrony Werner zawodzi.

21 minuta błąd naszych obrońców, zawodnik Włókniarza „sam na sam” z Adamczykiem i  strzela wprost w naszego bramkarza. Doskonała okazja do objęcia prowadzenia. Na szczęście w tym przypadku górę wzięło „wojskowe opanowanie Edka”.

Cztery minuty później mieliśmy najlepszą okazję Lechii do strzelenia gola. Przed szansa prawoskrzydłowy Klikovac. Niestety Czarnogórzec nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

31 minuta. Gospodarze przeprowadzają akcję prawym skrzydłem. Wstrzelenie piłki w pole karne i zasłużenie przegrywamy 0:1.

Stracony gol nie pobudził piłkarzy RKSu i na przerwę schodzimy z jedno bramkową stratą.

Cieszy postawa Adamczyka. Dobry występ zaliczył Klikovac (o zawodnikach testowanych będziemy jeszcze pisać). Co do reszty, trener Majak bez wątpienia miał twardy orzech do zgryzienia.

Druga połowa. Na boisku pojawia się 10 nowych graczy. Gra wygląda lepiej. W środku pola rządzi Luke. Dobrze prezentuje się Matysiak.

W 70 minucie mamy wreszcie to, na co czekaliśmy.

Wznowienie od bramki Lechii.

Błażejewski wykopuje piłkę daleko w pole. Jeden z naszych graczy wstrzelił futbolówkę na 16 metr. Zawodnik gospodarzy próbuję ją wybić, ale robi to tak niefortunnie, iż ta odbija się od Luke i wpada po nogi Kołodziejczyka. Skrzydłowemu nie pozostaje nic innego jak strzelić. Mamy 1:1.

Oba zespoły stwarzają sobie jeszcze kilka okazji, ale wynik nie ulega zmianie.

Debiut Majaka nie wypadł pomyślnie i czeka go jeszcze sporo pracy. Nie ma, co oceniać zespołu, bo sparing z Włókniarzem posłużył, jako dobry rozruch. Co do testowanych graczy, dwóch zwróciło naszą szczególną uwagę. Reszta musi pokazać, co potrafi, bo tym występem na pewno miejsca w kadrze sobie nie wywalczą.

Sparing numer dwa być może zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu. Lechia tydzień wcześniej wznowiła treningi, więc mamy wolny termin. Prowadzone są rozmowy z kilkoma klubami. O wynikach tych konwersacji poinformujemy w najbliższych dniach.