Remis na wyjeździe

Tylko remis a może aż 1 punkt zdobyli piłkarze Lechii  w Grodzisku Mazowieckim. Rywalem zielono – czerwonych była miejscowa Pogoń. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Lechii, ale z każdą minutą z boiska coraz bardziej zaczynało wiać nudą. Gra toczyła się w środku pola, a drużyny nie potrafiły skonstruować ciekawych akcji, choć lekką przewagę posiadała nasza drużyna. Pierwsza połowa stała pod znakiem niecelnych podań i wielu strat w obu drużynach. Druga połowa wyglądała już o wiele lepiej, ale niestety tylko w wykonaniu Pogoni. Mniej więcej od 65 minuty, gospodarze mieli coraz większą przewagę, a ostatnie 10 minut meczu to już oblężenie naszej bramki. Całe szczęście, że Pogoń w swoich atakach była chaotyczna i grała w większości akcji na aferę, bo Lechia mogła nie wywieźć nawet punktu. Druga połowa w wykonaniu naszej drużyny porównywalna z grą z Targówkiem, chociaż momentami miało się wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Już w sobotę Lechia zmierzy się z MKS Kutno o godz. 16, a więc jest mało czasu żeby trenerzy poprawili coś w naszej grze. Poprawa jest potrzebna, ponieważ nasz najbliższy przeciwnik zaczyna grać coraz lepiej, a z takim poziomem gry o dobry wynik może być na prawdę ciężko.

Składy:

Pogoń : Chojnacki, Rybaczuk, Popiński, Gawlik, Kołodziejski, Nowak, Skorża, Kołaczek, Bal, Feliksiak, Sieński

Lechia : Holewiński, Matysiak, Dolot, Cyran, Milczarek, Tonowicz, Król, Kowalski, Szymczak, Morgaś, Piechna

Przebieg meczu:

2 min. żółta kartka dla Rybaczuka

3 min. GOL 0-1 Król. Kowalski dośrodkowuje z rzutu wolnego z prawej strony boiska, Klaudiusz stojąc tyłem do bramki podbija piłkę i lobuje po długim rogu bramkarza gospodarzy

7 min. Kołodziejski uderza kąśliwie z rzutu wolnego z około 30 metrów, minimalnie obok słupka

26 min. żółta kartka dla Dolota

31 min. Piechna na jedenastym metrze otrzymuje podanie od Matysiaka, obraca się i strzela ale za lekko

34 min. zawodnik Pogoni uderza z 18 metrów, ale Artur bez problemu broni

44 min. Morgaś pociągnął lewą strona boiska. Na 15 metrze decyduje się uderzać, ale strzał bardzo niecelny

53 min. za Kowalskiego wchodzi Zaor

54 min. powinno być 0-2. Piechna sam na sam z Chojnackim, niestety młody bramkarz gospodarzy wyczuwa intencje naszego napastnika i broni strzał Grześka

56 min. za Sieńskiego wchodzi Romanowski

59 min. Zaor uderza z 20 metrów ponad bramką

65 min. Romanowski uderza z 9 metrów na naszą bramkę, dobrze że lekko i wprost w Holewińskiego

66 min. za Nowaka wchodzi Kasztelan

71 min. GOL 1-1 Kołaczek. Pomocnik gospodarzy wykorzystuje zbyt lekkie wybicie przez naszych obrońców i poprawia swój wcześniejszy strzał, Holewiński zasłonięty nie miał możliwości obrony.

72 min. żółta kartka dla Matysiaka

76 min. za Króla wchodzi Kubiak

83 min. Holewiński wyjściem na 16 metr ratuje nasz zespół od straty drugiego gola po idealnym podaniu prostopadłym do Bala. Napastnik gospodarzy gdyby opanował piłkę  znalazł by się sam na sam z naszym bramkarzem

87 min. Feliksiak nie pilnowany na 14 metrze oddaje strzał z głowy na szczęście niecelnie

89 min. Kasztelan uderza groźnie na naszą bramkę z 16 metrów, Holewiński broni

90 min. za Bala i Rybaczuka wchodzą Pietraszek i Zdanowicz

90 min + 3 żółta kartka dla Kołodziejskiego