Remis na inaugurację III ligi ( wideo )

Dnia 15.08.12 o godz. 11.09 rozległ się pierwszy w Tomaszowie po 21 latach gwizdek w meczu o mistrzostwo III ligi. Przeciwnikiem Lechii był Ursus Warszawa, który w poprzednim sezonie zajął 8 miejsce. Mecz zakończył się podziałem punktów przy wyniku 1-1. Pierwsza połowa ze wskazaniem na gości. Po piłkarzach Lechii było widać duże zdenerwowanie, bardzo nerwowo grała cała drużyna. Ursus grał z kontry i nie pozwalał naszym zawodnikom rozwinąć skrzydeł, zresztą ułatwialiśmy gościom taką grę. Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu lechistów, mimo utraty bramki zaraz po przerwie. Zdenerwowanie odpuściło, a momentami Lechia grała swoją piłkę, bardzo przydało się doświadczenie Grzesia Piechny, który powoli porządkował grę z przodu. Ogólnie wynik sprawiedliwy, chociaż szkoda akcji w ostatniej minucie spotkania, gdzie nasz zawodnik był sam na sam z bramkarzem. Kolejny mecz zielono – czerwoni rozegrają już w sobotę tj. 18.08.12 o godz 15 w Legionowie. Przeciwnikiem będzie tamtejsza Legionova.

Składy:

Lechia: Artur Holewiński – Michał Polit, Kamil Cyran, Andrzej Dolot, Mateusz Milczarek, Mateusz Matysiak, Michał Tonowicz, Kamil Szymczak, Kamil Kubiak, Przemysław Morgaś, Grzegorz Piechna

Ursus: Paweł Wysocki – Sebastian Bulik, Grzegorz Skowroński, Rafał Zaborowski, Jarosław Łowicki, Sebastian Sikora, Jakub Lesiak, Piotr Ćwik, Adam Michalak, Dawid Jarczak, Ievgen Rodionov

Przebieg meczu:

1 min. błąd Dolota, który dał sobie zabrać piłkę napastnikowi gości. Strzał Rodionova trafia na całe szczęście w słupek

7 min. rzut rożny dla Ursusa. Dośrodkowanie pewnie łapie Holewiński

13 min. Kubiak decyduje się na strzał z 18 metrów. Wysocki z największym trudem broni

19 min. Kubiak dogrywa ciekawą piłkę do Morgasia, ale Wysocki szybszy

26 min. żółta kartka dla Sikory z Ursusa

42 min. Rzut rożny dla Lechii. Szymczak dośrodkowuje na głowę Cyrana. Kamil strzela obok bramki

43 min. nasza defensywa źle się ustawiła do spalonego. Rodionov dostaje piłkę prostopadłą, uderza obok bramki, ale było blisko

46 min GOL 0-1 Rodionov. Milczarek z Holewińskim chcieli krótko rozegrać piłkę w polu karnym, niestety Artur nie trafia w piłkę, co wykorzystuje Rodionov i strzela do pustej bramki

48 min. Kubiak uderza na bramkę ale niecelnie

58 min. zmiana w Ursusie. Boisko opuszcza Michalak, a na jego miejsce wchodzi Michał Ocipka

59 min. GOL 1-1 Piechna. Piękna akcja prawą stroną Milczarka, który dogrywa do Grzesia. Nasz napastnik nie zastanawiając się strzela z pierwszej piłki nie do obrony.

66 min. zmiana w Ursusie. Za Jarczaka wchodzi Kabala Jakub

67 min. Piechna zaczarował przed polem karnym, kiedy chce uderzać w ostatniej chwili obrońca wybija mu piłkę, ta trafia do nie obstawionego Matysiaka, niestety Mateusz strzela bardzo niecelnie

74 min. zmiana w Lechii. Morgasia zastępuje Daniel Potakowski

77 min. słupek ratuje naszą drużynę od straty bramki po strzale Kabali

78 min. zmiana w Ursusie. Za Sikorę wchodzi Hubert Kopiś

79 min. żółta kartka dla Łowickiego z Ursusa. Rzut wolny dla Lechii z 16 metrów wykonuje Szymczak. Kamil strzela ponad bramką

82 min. zmiana w Lechii. Za Piechnę i Matysiaka wchodzą Kacper Rakowski i Igor Świątkiewicz

89 min. Potakowski wychodzi sam na sam z Wysockim. Bramkarz gości pewnie broni strzał naszego pomocnika.