12/11/2015
Oskar Przysucha-Rks Lechia
14/11/2015

Relacja wideo z Oskarem!

Witamy serdecznie z ostatniej już kolejki spotkań rundy jesiennej. W 17 kolejce gier rozegramy pojedynek z ostatnim beniaminkiem obecnych rozgrywek – Oskarem Przysucha. Zawodnicy już na boisku przeprowadzają swoje rozgrzewki. Poniżej składy obu zespołów.

Oskar Przysucha:

Adamczyk – Michalski, Jaworski, Moskwa Kornacki – Czpak, Mazur, Najdzik, Sapieja – Maciejczak, Skałbania

RKS Lechia:

Grejber – Matysiak, Magdoń, Żytek, Matuszczyk – Kolasa, Rozwandowicz M., Szymczak, Baraniak – Mirecki, Rozwandowicz J.

W rezerwie:

Przybylski, Majchrowski, Cieślik, Lebioda, Jardel, Król, Łazowski

IMG_7815

Za chwilę zaczynamy spotkanie!

1’Minuta ciszy z racji ataku terrorystycznego we Francji. Arbiter spotkania rozpoczyna zawody. Gospodarze w swoich barwach, Lechia zaś dziś na zielono. Rozpoczyna drużyna gospodarzy.

1′ już w pierwszej akcji Mirecki oddaje strzał na bramkę rywali. Bramkarz miał problemy ale okazji bramkowej.

2′ rzut wolny dla piłkarzy Oskara. Mecz toczy się przy silnym wietrze. Zagrana piłka ledwo co doleciała w pole karne.

IMG_7824

5′ faulowany szarżujący Mirecki. Mamy stały fragment gry. Było niebezpiecznie ale strzał wyłapuje bramkarz.

7′ doskonałe podanie Szymczaka do Mireckiego ale ten niestety na pozycji spalonej.

8′ Lechia atakuje czego efektem jest rzut rożny dla naszej drużyny ale niestety dośrodkowanie w boczną siatkę.

10′ wiejący silnie wiatr utrudnia dokładną grę długimi piłkami.

12′ dobra akcja Lechii ale obrońcy wybijają piłkę.

IMG_7831

13′ znowu Mirecki mija rywali i wywalcza rzut rożny. Groźne są te dośrodkowania ale bez bramki.

15′ rzut karny dla Lechii po zagraniu piłki ręką zawodnika gości. Żytek podchodzi do piłki i mamy 1-0!!

17′ na spalonym Rozwandowicz.

19′ pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, było niebezpiecznie ale oddalamy grę od własnego pola karnego.

20′ atakują gospodarze i wywalczyli rzut rożny.

24′ rzut wolny Oskara ale Grejber na posterunku.

25′ lepszy okres gry gospodarzy.

26′ Lechia próbuje skonstruować sobie dogodną sytuację ale gospodarze nie pozwalają nam na wiele.

28′ od czasu do czasu miejscowi zawodnicy atakują bramkę Grejbera ale tym razem Żytek dobrze asekuruje linię obrony.

30′ po strzelonej bramce Lechia oddała pole rywalowi.

IMG_7831

31′ Mirecki wywalcza kolejny już rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Matuszczyka ale niestety nikt nie zamyka.

33′ gra toczy się w środku pola.

35′ od bramki gospodarze.

37′ sporo niedokładności w zagraniach zawodników Lechii.

40′ żółta kartka dla Matuszczyka.

41′ Niestety gol na 1-1.

43′ niestety oddaliśmy pole rywalom i to oni teraz prowadzą grę.

44′ kolejny strzał na bramkę Grejbera.

45′ koniec I połowy spotkania. Wynik 1-1. Zapraszamy po przerwie.

II połowa :

46′ Lechia rozpoczyna II połowę spotkania. W obu zespołach bez zmian.

47′ pierwsza groźna akcja Lechii w 2 połowie ale niestety bez efektu bramkowego.IMG_7854

50′ stuprocentową sytuację mieli teraz gospodarze ale jak ta piłka nie wpadła do bramki..

53′ faulowany Szymczak i mamy stały fragment gry. Niestety złe wykonanie rzutu wolnego.

55′ od bramki Grejber.

58′ bardzo dużo niedokładności w grze Lechii.

62′ dobry przerzut Kolasy do Baraniaka który podaje do Mireckiego ale ten zatrzymany przez obrońców.

65′ potrójna zmiana w Lechii. Boisko opuszczają Matysiak, Kolasa i Baraniak a w ich miejsce na boisku: Jardel, Lebioda i Cieślik.

67′ zespół musi zmienić coś w swojej grze bo niestety stanęliśmy.

69′ piękna odpowiedz na moje słowa. Jardel strzela na 2-1!! Piękne wejście Jardela.

72′ Miro strzela bramkę ale niestety sędzia dopatruje się spalonego. Dyskusyjna sytuacja.

75′ dobre uderzenie Cieślika szkoda, że nikt nie zamykał.

76′ faulowany Jardel, który przy pomocy kolegów znoszony jest zza linię boczną boiska.

79′ piękne uderzenie gospodarzy ale z trudem wybija Grejber na rzut rożny.

81′ gra w środku pola.

IMG_7854

85′ niestety rzut karny dla Oskara. Sędzia niestety gra dziś główną rolę. Na całe szczęście zawodnik gospodarzy nie trafił nawet w bramkę!

86′ zawodnik gospodarzy ukarany żółtą kartką.

87′ kolejny rzut karny dla Oskara. Ale znowu nie ma bramki! Grejber popisuje się piękną interwencją!!

IMG_7897

88′ co dziś robi sędzia na boisku woła o pomstę do nieba. Za wszelka cenę chce pomóc gospodarzą wygrać ten mecz!

90′ czekamy już na koniec tego spotkania.

90+ 2 – świetna akcja Jardela ale bramkarz wybija piłkę końcami palcy.

90+3 – zmiana w Lechii boisko opuszcza Mirecki.

90+ 4 – Koniec spotkania. Po ciężkim boju wygrywamy 2-1 po bramkach Żytka (k) i Jardela. Kończymy rundę jesienną z wygraną i 3 punktami!

7 Komentarze

1. snarki napisał(a):

Sędzia dziś rzeczywiście nie był najwyższych lotów, ale….przypomnji sobie rekę Żytka na polu karnym!
    Dobry weekend w SPA należy sie zawodnikowi Oskara z nr 7 za te 11-tki!!! i Grejberowi oczywiście też.
    Nie bedę oceniał zawdoników, bo nie ma co oceniać….
    Jedno słowo tylko o naszym KAPITANIE…
    Gra przeciętnie, ale jeżeli chodzi o motywację kolegów z drużyny, t o jest dramat!!!Kibice mają dość ciągle rozłożonych rąk naszego KAPITANA i niczym nie uzasadnionych fauli.
    Nie potrafi pokierowac zespółem, a czasami przydałoby się w Męskich słowach powiedziec jednemu lub drugiemu że graja pioch.
    i jeszcze jedno, faul na Jardelu, długo leży, a kto mu pomaga ?piłkarze Oskara.Nikt z naszego SZTABU nie poszedł zapytac co sie dzieję. i nie odpowiadajcie prosze że to było celowe…Skoro robimy taką profeskę, identyfikatory, obmacywanie przez ochronę(która i tak wpuszcza pijaczków(przykład z meczu z Sokołem).
    Więc pytam po co ?????

Szacun dla KLUBU KIBICA za 90 minut dopingu.
    mam, nadzieje że na wiosnę bedzie ich jeszcze więcej.

2. MaZa napisał(a):

Można podsumować mecz i troszkę podsumować rundę. Brawa kolejny raz dla kibiców. Idzie to w fajną stronę iż jest już grupa ludzi jeżdżących na mecze. Choć sam do klatki się nie pcham to miło usłyszeć na obcym stadionie „gramy u siebie”. Kolejna rzecz to mecz z Oskarem, wygrany. Nasza drużyna miała dziś więcej szczęścia i umiejętności, gdyż w drugiej połowie mogliśmy i powinniśmy strzelić więcej bramek przez co jednocześnie mieć spokój w dalszej części spotkania. Nie strzeliliśmy jednak i dopuściliśmy do dwóch rzutów karnych co jest karygodne. Dzięki zawodnikowi gospodarzy i Patrykowi udało nam się wywieźć 3 pkt z tego nie do końca łatwego terenu. Co zaś się tyczy ustawienia i gry zawodników z pola (gdyż Grejber poza jednym wykopem był bezbłędny) to bardzo słabo. Zmiana na prawej obronie z Cyra na Matysa nie była nadto widoczna i to co już słychać dłuższy czas czyli wstawienie na tą pozycję Maksa Rozwandowicza powinno być panaceum na tą sytuację wydaje się słusznym rozwiązaniem. Chyba że sztab kogoś na tą pozycję ściągnie teraz, ale błagam, aby to nie byli tacy zawodnicy jak testowany latem Olejnik, gdyż to nie ten poziom. Środek obrony dosyć solidnie ale i Wiktor w drugiej połowie zaczął się mylić, a Magdoń zbyt często w moim odczuciu gra na alibi co jednak rozumiem, ponieważ to nie jest typ szybkościowca. Środek w moim odczuciu to jednak Cyran i Magdoń. Lewa obrona w osobie Matuszczyka to kolejny raz niestety porażka i widać że Łukaszowi ta pozycja nie służy zupełnie. Nie ma aż takiej kondycji i przyśpieszenia, aby cały mecz ganiać w jedną i drugą stronę przez co nie zawsze zdąży wrócić i bramka z Oskarem to też jego wina. Ta pozycja to jednak wg mnie Majchrowski. Młodzieżowiec, szybki i dobry kondycyjne, który może nie daje aż tyle w przodzie ale jest solidniejszy od Łukasza w obronie. Majcher popełnia owszem błędy ale czy inni na tej pozycji nie popełniają ich więcej? Prawa pomoc to domena Kolasy czy tego chcemy czy nie. Nie ma innej opcji chyba żeby na prawej spróbować Kubę Rozwandowicza. Poza tym młody Kolasa jednak gra dobrze jak na swój wiek ale musi mieć stałego partnera na prawej obronie, gdyż to pomoże całej drużynie. Zawodnicy grający ze sobą z jednej strony nauczą się „siebie” i przez to wyniknie też mniej pomyłek. Środek pomocy to oczywiście Żytek. Trener niszczy wg mnie tego zawodnika na obronie, nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł, a jednak w pomocy Wiktor potrafi zrobić różnicę. Partnerem Wiktora powinien być i tu się pojawia problem. Kamil kapitan, gra często zbyt nierówno. Rzuca ładną piłkę na wolne pole czy coś podobnego, a później notuje z pięć strat albo nie widać go z 10-15 minut na boisku. Dałbym szansę, prawdziwą szansę Baraniakowi. Chłopak był motorem napędowym Wielunia ale grał na środku, był playmakerem i z Oskarem mimo ustawienia z boku pomocy to jednak czasami zagrywał naprawdę klasowo. Baran to jest środkowy pomocnik czy nawet ofensywny środkowy pomocnik i taką pozycję wg mnie powinien mieć na skrzydłach dużo traci z powodu chociażby braku dobrego przyśpieszenia. Lewa pomoc to jest zagadka Miro jak jest w formie ma niepodważalną pozycję ale tak jak ostatnie mecze troszkę był w gorszej dyspozycji to nie mamy tam opcji zapasowej. Nasz główny snajper miał niestety dół formy w ostatnich meczach, choć sądząc po jego grze w nowej rundzie będziemy nadal mieli z niego pociechę ale przydałaby się jakaś alternatywa na lewą pomoc. Dwóch napastników czy też ofensywny pomocnik i napastnik to największa zagwozdka. Jardel grał tragicznie z Sokołem, a jak wszedł na boisku w Przysusze to pociągnął drużynę. Kuba Rozwandowicz, w ogóle powinien zapomnieć o tej rundzie, gdyż totalnie mu nie wyszła w przeciwieństwie do rundy wiosennej, gdzie nierzadko był motorem napędowym. Do trenera należy przywrócenie Kuby do poprzedniej dyspozycji. Od tego w końcu jest trener. Lebioda nie wiadomo co z nim czy będzie grał czy nie jeżeli tak to może będzie wzmocnieniem ale ciągle brak nam klasowego napastnika. Może warto by znów porozmawiać z Przezakiem, który w Stalowej Woli nie miał dobrej rundy. Co do zaś do innych spraw to pomimo dobrego drugiego miejsca, nie jestem zadowolony z pracy trenera Rogulskiego, takie moje zdanie jako kibica. Jeżdżę na mecze wyjazdowe jak tylko mogę, a Lechia w Jego ręku nie przekonuje. Mam nadzieję że trener zacznie zauważać więcej na boisku i na treningach, gdyż czasami na nich bywam i cóż nie wiem czy to jest to. Jednak w kwestii treningów powinni wg mnie wypowiedzieć się anonimowo sami zawodnicy. Widać w tej chwili brak Bulego na lewej, brak prawej obrony i napastnika. Cieślik jest melodią i uważam iż wpuszczanie go na boisko przy stanie 2:1, gdzie nie dominujemy nad rywalem to jest wstawianie tego młodego chłopaka na minę. Cieszę się że trener daje mu czas i pozwala grać ale powinniśmy być rozsądni. Krawczyk to wybaczcie ale jakaś pomyłka transferowa. Chłopak w przeciągu całej rundy nic nie dał drużynie. Tadek jak to Tadek nie widać w nim poprawy odnośnie skuteczności ale może spróbować by go na prawej obronie? Szybki, wysoki, a nauczyć się bronić jest troszkę łatwiej niż strzelać gole. Król nie był w tej drużynie w tej rundzie w moim odczucie. Na pewno dał więcej niż Krawczyk ale nie jestem pewien czy on też na tym nie traci że jest w Lechii, gdyż chyba 3 liga to już nie jest to. Może się mylę ale tak to wygląda. Łajza wchodzi na końcówki po czym jest niewidoczny i wyprzedzają go zawodnicy, którzy grają od początku, wnioski wyciągnijcie sami. Przybylski to niestety nieporozumienie. O tyle dziwne iż w Wieluniu bronił przynajmniej przyzwoicie, a tutaj nie daje rady nawet w A-Klasie. Co do trenera Rogulskiego już napisałem iż nie widzę w tej drużynie dobrej taktyki, za to widać zatrważający brak skuteczności. Nie zamierzam też cytować co niektórych wypowiedzi kibiców, gdyż byłoby to dużo epitetów, niekoniecznie ładnych. Trener Bistuła przed meczem z nami zaobserwował widocznie iż nasze boki obrony są wolne i boleśnie to wykorzystał. Brakuje mi czasem takich perełek taktycznych. Gra na boisku to nie Football Manager i sam komputer nie da rady. Oczekiwania są duże na kolejną rundę. Tym bardziej iż ma wystartować budowa stadionu, który nie będzie straszył. Zgadzam się również z wypowiedzią snarki’ego. Zapraszam kibiców do komentowania tutaj, a nie po innych stronach. Niech strona Lechii się rozwija, niech się tutaj coś dzieje. To tyle w skrócie. Jeżeli coś sobie jeszcze przypomnę oczywiście napiszę. Brawo dla drużyny za drugie miejsce na półmetku sezonu i wierzę w awans, który da nam kibicom radość, piłkarzom satysfakcję ale pewnie nie tylko., a miastu większą sławę.

3. kibic napisał(a):

na prawa obrone sciagnac kazmierczaka z moszczenicy ..chlopak wybiegany skuteczny w obronie jak i w pomocy ..postawilbym tezna godale z tego samego klubu ktory gra na stoperze z cyranem mysle ze byla by toseietna para na kilka lat bo we dwoch sa mlodzi ..bo magdon juz swoje lata ma