Pucharowe zwycięstwo zgodnie z planem

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki skromnie lecz zasłużenie pokonali na wyjeździe Astorię Szczerców 2:0 (0:0) i awansowali do fazy wojewódzkiej Pucharu Polski. Zielono-czerwoni przez całe spotkanie posiadali przewagę, ale nie potrafili przełożyć jej na okazalsze zwycięstwo.

Astoria Szczerców – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:0)
Jakub Rozwandowicz 48, Paweł Szutenberg 70

Lechia: Melon – Wolski, Magdoń, Szutenberg, Król(46’Widejko) – Gołuński, Cieślik(46’Żytek), Miarka, Mirecki – Łazowski, Broź(46′ Rozwandowicz(75′ Cyran), rezerwowi: Grejber, Kolasa, Cyran, Jardel, Rozwandowicz, Żytek, Widejko.

Od samego początku tomaszowianie starali się szybko wyjść na prowadzenie i ułożyć sobie dalszy przebieg spotkania. Gospodarze grali bardzo ambitnie, skutecznie przerywając groźne akcje przyjezdnych. Po kwadransie gry świetną okazję na gola miał Marcin Mirecki, który otrzymał doskonałe podanie od Mateusza Brozia. Pomocnik Lechii uderzył jednak na bramkę zbyt lekko i nie sprawił golkiperowi żadnych problemów. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski szczęścia był Paweł Magdoń, ale futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka. Zielono-czerwoni co chwila stwarzali groźne okazje, ale zabrakło w nich wykończenia. Swoich sił próbowali: Krzysztof Łazowski, Adam Gołuński i Mateusz Broz. Jeszcze przed przerwą Mirecki mógł dać prowadzenie, ale piłka po jego silnym strzale odbiła się od poprzeczki.

20160928_160825
Słowa trenera Grzegorza Wesołowskiego wypowiedziane w przerwie w szatni musiały być bardzo ostre. Lechia szybko po wznowieniu gry w końcu wyszła na prowadzenie. W 48 minucie Wiktor Żytek świetnie obsłużył podaniem Jakuba Rozwandowicza, a ten po minięciu defensorów strzałem w długi róg posłał piłkę do siatki. Tomaszowianie mogli pójść za ciosem po tym jak silny strzał chwilę później oddał Łazowski, ale bramkarz Astorii tym razem nie dał się zaskoczyć. Szczercowianie swoich szans szukali głównie w kontratakach, ale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Lechia kontrolowała przebieg meczu i dążyła do powiększenia przewagi. W 70 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego egzekwowanego przez Mireckiego przeciął Paweł Szutenberg i zdobył dla przyjezdnych drugiego gola. Końcówka pojedynku była bardzo ostra z obu stron, ale ostatecznie mecz zakończył się skromnym lecz zasłużonym zwycięstwem zielono-czerwonych.

Lechia tym samym uzyskała awans do fazy wojewódzkiej Pucharu Polski, w której zmierzą się po dwa najlepsze zespoły z czterech okręgów: piotrkowskiego, sieradzkiego, łódzkiego i skierniewickiego. Losowanie par ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku, a mecze odbędą się na wiosnę.