[WIDEO]Puchar jest nasz!!!!!

W dzisiejsze środowe popołudnie na stadionie przy ulicy Nowowiejskiej drużyny Lechii i rezerw Widzewa Łódź rozegrały wielki mecz finałowy w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego.

Licznie zgromadzeni kibice jednego, jak i drugiego zespołu obejrzeli bardzo ciekawy i emocjonujący spektakl zakończony zwycięstwem RKS – u 3:2. Pierwsze minuty meczu w wykonaniu piłkarzy z Tomaszowa były dość nerwowe. Widzewiacy kilkakrotnie próbowali zaatakować, jednak bez skutku. W 11 minucie zielono – czerwoni jako pierwsi otworzyli wynik tego spotkania. Stało się to za sprawą Marcina Mireckiego, który pięknym technicznym strzałem dał prowadzenie dla Lechii. Tomaszowianie stworzyli sobie w pierwszej odsłonie jeszcze kilka ciekawych okazji na podwyższenie wyniku, brakowało jednak skuteczności. Piłkarze z Łodzi odpowiedzieli w 31 minucie po ładnej zespołowej akcji i mieliśmy 1:1. Po przerwie na placu gry pojawił się Kacper Rakowski i to właśnie nasz napastnik po raz drugi w 66  minucie po podaniu Mireckiego  wyprowadził na prowadzenie zielono – czerwonych. Po zdobyciu gola Lechia grała mądrze, jednak w 74 minucie zabrakło koncentracji. Przyjezdni wyprowadzili szybką kontrę i doprowadzili do wyrównania. Końcowe minuty zapowiadały się bardzo emocjonująco i pewnie niektórzy kibice liczyli na dogrywkę jak przed rokiem. Tym razem nasi piłkarze nie potrzebowali doliczonego czasu. W 84 minucie po stałym fragmencie gry zwycięskiego gola zdobył kapitan Lechii Kamil Cyran dając upragniony puchar i awans do rundy przedwstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym:D

RKS LECHIA 1923: Holewiński, Matysiak, Dolot, Cyran, Milczarek, Król, Chojecki, Pierzyński, Żytek, Mirecki, Stańdo.

Zmiany: 46 min. Rakowski za Króla, 77 min. Potakowski za Rakowskiego ( kontuzja).

Widzew II ŁÓDŹ: Mateusz Wlazłowski – Paweł Leonowż, Patryk Gniadzik, Igor Vujacić, Marcin Kozłowski – Jakub Czapliński ż, Bartłomiej Grube, Cezary Pankowski, Piotr Barłoszewski (58′ Mikael Idzikowski), Damian Warchoł (77′ Damian Marcioch) – Bartosz Narożnik.
Trener: Tomasz Kmiecik

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice). Widzów: 700