Zgodnie z planem

W swoim drugim spotkaniu pucharowym piłkarze Lechii pokonali zespół Tęcza Janków 2:0 (2:0) i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Okręgowym. Bramki dla naszego zespołu strzelali Vuk Lukic, oraz Michał Nowacki.

Skład: Błażejewski – Dolot, Barański, Łysakowski, Karp, – Chrzanowski, Lukic, Petricevic, Milczarek – Nowacki, Stańdo

Rezerwowi:

Polit <- >Stańdo

Cyran <-> Nowacki

Szymczak <-> Karp

Faworyt spotkania był tylko jeden, więc wszystko rozpoczęło się zgodnie z przewidywanym scenariuszem, czyli od ataku tomaszowskiego zespołu. Jednak ambitnie grający rywal nie pozwalał naszym piłkarzom na zbyt wiele, a fatalnie przygotowana murawa, można by rzec nawet kretowisko pomogło gospodarzom trzymać wynik. Dopiero w 19 minucie niemoc strzelecka została przełamana. Mamy rzut rożny z prawego rożnika, Łysakowski posyła piłkę w pole karne, Lukic dokłada nogę i Lechia prowadzi 1:0.

Mecz jest dość ostry. Nawet silnie wiejący, chłodny wiatr nie potrafi schłodzić głowy piłkarzom.

38 minuta. Przejęcie piłki przez Nowackiego na 25 metrze połowy przeciwnika. Michał nie zastanawiając się huknął jak z armaty. Bramkarz Tęczy próbuje rozpaczliwie interweniować, ale jest bez szans. Lechia obejmuje dwubramkowe prowadzenie.

O drugiej połowie lepiej zapomnieć, bo nie była zbyt ciekawym widowiskiem. Lechia niefrasobliwie walczyła z rywalem, wiatrem i….murawą. Później na boisku obejrzeliśmy ciekawe ustawienie. W formacji pomocy zagrał Michał Polit, natomiast Kamil Cyran był odpowiedzialny za…..zdobywanie goli i co więcej radził sobie lepiej, aniżeli niektórzy gracze pierwszego składu.

Nasz defensor był nawet bliski strzelenia gola. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu Cyrana głową – trafiła w słupek.

Bramek więcej nie padło. Formalność została dokonana i mamy awans do 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Okręgowym. Zmiennicy zawiedli, ale trzeba przyznać, iż warunki do gry były najgorsze jak do tej pory widzieliśmy. W dosłownym tego słowa znaczeniu – zwykłe kretowisku, gdzie doły po krecich norach zasypywane były piachem.

Najlepszy graczem naszego zespołu był Łysakowski, który w tym meczu zagrał na lewej obronie. Bez błędu kierował grą z tyłu.

Czarek jednak wspomagał kolegów nie tylko w defensywie. Dzielnie wspierał także atak.

Fatalnie za to wypadł Pavle Petricevic. Jego zagrania, spowalnianie gry momentami było dość komiczne. No cóż miejmy nadzieje, iż Pavle wypracuje formę na spotkania ligowe i będzie dużym wzmocnieniem. Czasu nie zostało jednak zbyt wiele.

Przed trudnym spotkaniem z Pajęcznem taki mecz był zwykła gierką sparingową. Nie było sensu tracić sił. Wygraliśmy i to się liczy. Teraz będzie już trudniej. Teoretycznie słabsi rywale już odpadli.
Losowanie w przyszłym tygodniu. O wynikach poinformujemy w serwisie.