WIDEO|Podział punktów

Pokaż wszystko

WIDEO|Podział punktów

W dzisiejsze sobotnie popołudnie drużyna Lechii rozegrała wyjazdowe spotkanie w Białobrzegach z miejscową Pilicą.

Obie ekipy znajdowały się blisko siebie w ligowej tabeli, więc zapowiadał się naprawdę zacięty pojedynek. Długie i intensywne opady deszczu sprawiły, że murawa na boisku była bardzo trudna i juz przed pierwszym gwizdkiem wiadomym było, iż będzie to widowisko walki i wielu przypadkowości.

IMG_0411

Już w 15 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Po uderzeniu z 25 metrów z rzutu wolnego Artur Holewiński wybił piłke wprost do napastnika Pilicy, który z kilku metrów trafił w słupek. Najlepsza okazją zielono – czerwoni stworzyli sobie w 36 minucie gry po dobrym dośrodkowaniu z rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Wiktor Żytek, jednak jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

IMG_0432

Pilica przed końcem pierwszej połowy jeszcze raz poważnie zagroziła bramce Holewińskiego, jednak i tym razem nasz bramkarz wyszedł obronną ręką. Po zmianie stron w 57 minucie to gospodarze znów mogli trafić jako pierwsi. Holewiński wybiegł przed pole karne, wybił piłke wprost pod nogi rywala, który z połowy boiska dalekim lobem nie trafił celnie do pustej bramki Lechii.

IMG_0440

Nasi piłkarze starali się jak tylko mogli, jednak podopieczni trenera Rogulskiego mieli problemy ze stwarzaniem bramkowych okazji. Lechia pomimo sprzyjającej ku temu mokrej i śliskiej murawie nie kwapiła się z oddawaniem strzałów z dystansu. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a zielono – czerwoni wywieźli jeden punkt z trudnego terenu, gdzie jeszcze nie dane nam było zwyciężyć…

IMG_0448

Skład Lechii: Holewiński, Matysiak, Dolot, Matuszczyk, Milczarek, Żytek, Szymczak, Potakowski, Prusinowski, Mirecki, Jardel.

Z ławki:46 min. Witczak za Prusinowskiego, 73 min. Wiejak za Potakowskiego, Cyran za Żytka, 85 min. Król za Mireckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *