Podsumowanie sezonu drugiego zespołu

Pokaż wszystko

Podsumowanie sezonu drugiego zespołu

Bez wątpienia sezon 2016/2017 piotrkowskiej klasy okręgowej na długo pozostanie w pamięci. Historycznego wyczynu dokonała w nim Stal Niewiadów, która zdobyła komplet punktów wygrywając wszystkie mecze. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został drugi garnitur Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Wiesława Żmudy mogą mówić o sporym niedosycie ponieważ mogli zająć znacznie wyższe miejsce w tabeli końcowej.

Rozgrywki zdominowali wspomniani wcześniej piłkarze z Niewiadowa. Druga w tabeli Astoria Szczerców straciła do zwycięzcy aż 24 punkty. Lechia II zakończyła zmagania na dziewiątej pozycji gromadząc 36 punktów. Drugi zespół zielono-czerwonych rozegrał 26 spotkań, w których wygrał jedenaście pojedynków, przegrał dwanaście meczów i tylko trzy razy podzielił się punktami. Tomaszowianie strzelili 52 bramki i stracili 45 goli.

Trochę lepiej podopieczni trenera Wiesława Żmudy radzili sobie na własnym obiekcie niż na boiskach rywali. W roli gospodarza zielono-czerwoni w trzynastu meczach zdobyli 20 punktów na co złożyło się sześć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek. W tym czasie lechiści strzelili 35 bramek i stracili 21 goli. Na wyjazdach Lechia II miała problemy z trafieniem do bramki rywali, znajdując otwartą drogę do siatki tylko 17 razy przy stracie 24 goli. W tym czasie tomaszowianie zdobyli 16 punktów (5 zwycięstw, 1 remis, 7 porażek). Warto podkreślić to, że zespół rezerw rzadko był wspomagany zawodnikami pierwszego zespołu. Jeśli już tak to wyglądało był to jeden lub dwóch zawodników w całym meczu.

Sportowo awans do IV ligi łódzkiej wywalczył zwycięzca rozgrywek Stal Niewiadów, a rozgrywki opuściły spadając do klasy A cztery ostatnie zespoły: RKS Rzeczyca, KS Mniszków, LKS Lubochnia i Grabka Grabica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *