Podsumowanie rundy jesiennej I grupy III ligi

Pokaż wszystko

Podsumowanie rundy jesiennej I grupy III ligi

Przed nami pierwsze statystyczne podsumowanie rundy jesiennej I grupy III ligi. Zmagania trwały przez prawie cztery miesiące od sierpnia do połowy listopada. Na czele tabeli znalazły się aż trzy zespoły z naszego województwa w tym zielono-czerwoni, którzy przezimują ostatecznie na najniższym stopniu podium z zaledwie czterema punktami straty do lidera.

W sumie podczas pierwszej części rozgrywek odbyły się 152 mecze. Nie rozegrano tylko pojedynku Pelikana Łowicz z MKS Ełk, który został przełożony na wiosnę. Padło w nich dokładnie 436 goli co średnio daje 2,87 bramki na jeden mecz. Najskuteczniejsi byli piłkarze Victorii Sulejówek, którzy strzelili po 32 gole. Najmniejszą ilością bramek legitymuje się Tur Bielsk Podlaski. Beniaminek z Podlasia trafiał do siatki rywali zaledwie siedmiokrotnie. Tylko sześć punktów zdobył najsłabszy zespół rozgrywek – GKS Wikielec. Najwięcej oczek (37) zgromadził natomiast klub z Aleksandrowa Łódzkiego. Sokół przewodzi również w stawce liczby zwycięstw. Podopieczni trenera Piotra Kupki wygrali jedenaście meczów. Tylko jedno spotkanie zwycięskie zanotował beniaminek z Wikielca. Największą liczbą remisów może pochwalić się natomiast Polonia Warszawa. Czarne Koszule dzieliły się punktami aż dziewięć razy.

W domu

Przed własną publicznością najlepiej czuł się Widzew Łódź. Podopieczni trenera Franciszka Smudy na własnym obiekcie zdobyli równo 20 punktów. To właśnie do łodzian i rezerw Legii Warszawa należy liczba najwięcej wygranych (sześć zwycięstw). Najsłabiej u siebie radziły sobie: MKS Ełk, Warta Sieradz, Tur Bielsk Podlaski i GKS Wikielec, które po komplet oczek sięgały tylko raz. Największa liczba remisów przypadła Polonii Warszawa, a najwięcej porażek (siedem) poniósł GKS Wikielec. Jeśli chodzi o skuteczność to najwięcej bramek na własnym stadionie strzelili piłkarze Pelikana Łowicz. Podopieczni trenera Marcina Płuski wbili rywalom aż 25 goli. W statystyce najmniej zdobytych bramek przewodzi Tur Bielsk Podlaski, który do siatki przyjezdnych trafił zaledwie dwukrotnie.

Na wyjazdach

W tzw. delegacji jak ryba w wodzie czuli się gracze Sokoła Aleksandrów, którzy zdobyli 21 punktów. Najmniej oczek na boiskach rywali (2 punkty) zgromadził natomiast GKS Wikielec. Sześciokrotnie w geście triumfu po końcowym gwizdku wznosili piłkarze z Aleksandrowa Łódzkiego (6 zwycięstw). Na przeciwległym biegunie są gracze z Wikielca, którzy nie wygrali na wyjeździe ani jednego spotkania. Po raz trzeci w delegacyjnej statystyce pojawia się Sokół, który nie został pokonany. Najwięcej porażek (po sześć) poniosły natomiast cztery zespoły: Pelikan Łowicz, Warta Sieradz, Tur Bielsk Podlaski i GKS Wikielec. Jeśli chodzi o strzelone bramki to najwięcej zdobyli ich aleksandrowianie, którzy trafiali do siatki rywali 22 razy. Tylko trzy gole na wyjeździe strzelił GKS Wikielec. Najszczelniejszą obronę miała Polonia Warszawa (pięć straconych bramek), a najwięcej, ponieważ aż 24 gole stracił Tur Bielsk Podlaski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *