Podsumowanie I kolejki

Za nami 1 kolejka III ligi sezonu 2012/2013. W ośmiu spotkaniach padło 19 bramek co daje średnią 2, 34 na mecz.  3 spotkania zakończyły się remisami ( dwa po 1:1 i jedno 0:0), 5 drużyn odniosło zwycięstwa ( w tym 3 razy gospodarze i dwa razy goście). Przedstawiam opisy pozostałych meczów naszej III ligi:

Zawisza Rzgów – Warta Sieradz 0:0

Składy:

Zawisza: Adamek, Janowski, Zimoń, Różycki, Kaczmarek, Rutkowski( 39 – Pękala), Kucharski( 45 – Gołuch), Nowaczyk, Rechciński( 87 – Czernik), Bronka( 80- Gędek)

Warta: Kruż, Swędrowski, Markiewicz( 62- Kobierski), Tworek, Kabziński, Sroczyński( 90 – Kłos), Mitek, Łochowski, Maliszewski( 70 – Woźniak), Przezak( 75 – Świątczak), Kobierski

Był to mecz walki, w  którym często dochodziło do ostrych starć. Gra toczyła się głównie w środku pola, praktycznie bez szans bramkowych. Najgroźniejszą sytuacją meczu był strzał z rzutu wolnego z około 19 metrów, który oddał Bronka. Piłka po rykoszecie zmierzała do bramki, ale jakimś cudem bramkarz gości końcami palców ją wybronił.

Legionovia Legionowo – Broń Radom 2:1

bramki: 24 min. Tomczyk, 50 min. samobójcza – 87 min. Gorczyca

Składy:

Legionovia : Matracki, Karbowniak, Lendzion, Prusik, Goliński, Broniszewski, Tlaga( Rawski), Barankiewicz(Kalinowski), Tomczyk, Janusiński( Sołtys), Kosim(Karaszewski)

Broń : Młodziński, Noheem, Kupiec, Gorczyca, Budziński(75 – Bargieł), Rdzanek(57 – Chrzanowski), Pakos, Sałek (80 – Wicik), Złóch(75 – Leśńiewski), Chudziński, Kowalczyk

Legionovia to najbliższy rywal naszej Lechii. Największe zagrożenie pod bramką rywali gospodarze stwarzali po stałych fragmentach gry. Legionovia jako główny kandydat do awansu nie zawiodła i swój mecz inauguracyjny wygrała. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ponieważ młody zespół Broni postawił ciężkie warunki gospodarzom. Szybko strzelona bramka trochę ustawiła mecz. W 24 min. Legionovia wykonywała rzut wolny z około 25 metrów. Piłka została idealnie dośrodkowana na głowę nie obstawionego Tomczyka, który z bliska strzelił do bramki. Druga bramka też padła po rzucie wolnym. Znów dośrodkowanie w pole karne, najwyżej wyskoczył obrońca gości, ale nie fortunnie strzela do własnej bramki. Honorową bramkę Broń zdobywa w 87 min. Goście wykonują rzut wolny, piłka po strzale odbija się rykoszetem od muru i spada pod nogi Gorczycy, który nie ma problemów z dobiciem do pustej bramki. Legionovia wydaję się w zasięgu naszej drużyny pod warunkiem że zielono – czerwoni opanują nerwy i uwierzą w swoje umiejętności.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Włókniarz Zelów 2:1

Bramki: 25 min. Bal, 86 min. Romanowski – 18 min. Wiśniewski

Składy:

Pogoń: Dudek, Rybaczuk, Popiński, Gawlik, Mazurkiewicz, Bal, Skorża(62 – Kołaczek), Kasztelan(88- Niezgoda), Nowak(62 – Romanowski), Feliksiak, Sieński(69 – Kołodziejski)

Włókniarz : Wiśniewski, Noga(84 – Jędrychowski), Bendkowski, Wiśniewski, Grzybowski, Boczkiewicz(86 – Mik), Paprocki, Gawroński(69 – Bednarek), Zając, Dregier, Stasiak

Pogoń miała zdecydowaną przewagę, ale to goście nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Włókniarz w pierwszej swojej akcji w 18 minucie strzelił bramkę. Pierwszy strzał młody bramkarz gospodarzy dał radę obronić, ale przy dobitce Wiśniewskiego był już bez szans. Utrata bramki podziałała na gospodarzy mobilizująco, i już w 25 minucie było 1:1. Bramkę mocnym strzałem zdobył Bal. Później na boisku dominowała tylko Pogoń, ale brakowało gospodarzom skuteczności. Ataki stały się jeszcze groźniejsze kiedy w 75 minucie czerwoną kartkę otrzymał Paprocki z Włókniarza. Beniaminkowi udało się strzelić zwycięską bramkę w 86 minucie. Indywidualną akcją popisał się Romanowski, ograł dwóch obrońców i z 7 metrów strzelił nie do obrony.

GKP Targówek – Sokół Aleksandrów Łódzki 0-2

Bramki: 79 min. Woźniczak, 90+2 Ceglarz

Składy:

GKP Targówek : brak danych

Sokół : Sima, Knera, Golański, Woźniczak, Gajewski,(65 – Świtek), Łagodziński, Ceglarz, Serwaciński(85 – Oborowski), Daros, Łągiewczyk( 80 – Antosik), Świętosławski

Beniaminek zagrał ambitnie i mądrze. Do 80 minuty był równorzędnym przeciwnikiem dla Sokoła. W końcówce gospodarzom zabrakło sił i dwa błędy w obronie sprawiły, że goście cieszyli się ze zwycięstwa.

WKS Wieluń – Mazur Karczew 1-2

Bramki: 7 min. Ciężki – 43 min. Krystosiak, 80 min. Wójcik

Składy:

WKS : brak danych

Mazur : Pusek, Żurawski, Wócik, Krystosiak, Jagodziński, Sochacki(85 – Filipczak), Jesiotr(46 – Iwan), Słomka( 46 – Trzpil), Herman(81 – Zieliński), Lewicki, Wielądek

WKS zaczął mecz z wielkim animuszem i już w 7 minucie strzelił bramkę. Sytuację sam na sam wykorzystał Ciężki. Później gra beniaminka wyglądała jeszcze lepiej, ale na drodze stawał bramkarz gości – Pusek. Gospodarze tracą bramkę w 43 minucie po błędzie swojego bramkarza, który wypuszcza piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W polu karnym przytomnie zachowuje się Krystosiak, który pewnie dobija do pustej bramki. Bramka na 1:1 ewidentnie podcięła skrzydła gospodarzom, którzy już nie byli wstanie zagrozić bramce Mazura. Za to goście w 80 minucie wykonują rzut wolny. Błąd w kryciu obrońców WKS wykorzystuje Wójcik i ustala wynik meczu.

Omega Kleszczów – Start Otwock 1:1

Bramki: 45+1 min. Kowalski – 2 min. karny – Zapaśnik

Składy : brak danych

Goście już w 2 minucie objęli prowadzenie. Strzelił ją Zapaśniki z rzutu karnego. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Ta sztuka udała im się w doliczonym czasie gry. Do pustej bramki strzelił Kowalski, wykorzystując podanie wzdłuż linii bramkowej.

MKS Kutno – Orzeł Wierzbica 3:1

Bramki: 5 min. samobójcza, 29 min. karny – Kustra, 85 min. Lewicki – 21 min. Lesisz

Składy:

MKS – Skrzypiec, Grzybowski, Michalski, Znyk, Klepczyński, Płacheta(65 – Kiwała), Kubiak(85 – Lipiński), Dylewski(65 – Jakubowski), Muszyński, Dzięgielewski, Kustra(75 – Lewicki)

Orzeł : brak danych

Orzeł grał ambitnie, i nie zamierzał łatwo oddać meczu MKS – owi. Jednak goście nie mieli za dużo szans z faworytami rozgrywek. Już w 5 minucie kutnianie prowadzili 1-0, po samobójczym trafieniu Zielińskiego. Goście jednak grali swoje i  w 21 minucie doprowadzają do remisu, bramkę strzela Lesisz. Gospodarze jednak potrzebują zaledwie 8 minut by znów prowadzić. Zieliński w polu karnym fauluje napastnika gospodarzy. Jedenastkę pewnie na gola zamienia Kustra. W drugiej połowie sytuacja Orła jeszcze bardziej się komplikuje po czerwonej kartce dla Stawczyka. Ta sytuacja przesądziła o przebiegu dalszym meczu. MKS kontrolował grę i w 85 minucie Lewicki ustala wynik spotkania.